Naga MarketsDrago Entertainment [DGE], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dniaZdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą warszawskiego parkietu w ostatnich dniach jest producent gier Drago Entertainment. Spółka kolejną sesję zyskiwała ponad 30%, odnotowując historyczne maksima. Wszystko za sprawą ogromnego sukcesu jaki odnosi gra „Gas Station Simulator”. Najpierw spółka podała, że w zaledwie 1,5 godziny zwróciły się koszty produkcji, a z przekazywanych w weekend informacji wynika, że udało się osiągnąć rekordowy peak czyli ilość graczy grających w grę w tym samym czasie. Przekracza on 12 tysięcy, co klasyfikuje grę ponad takimi hitami jak choćby „House Flipper” czy „Ghostrunner”.

Gra zebrała już ponad 2 tysiące recenzji z czego ogromna większość jest pozytywna. W dniu premiery Gra zajmowała pierwsze miejsca w kategoriach: Globalna Lista Bestsellerów, Wschodzące Nowości, Bestsellery, jak również otrzymała baner na głównej stronie Steam w kategorii Wyróżnione i Polecane.100 zł na horyzoncie

Spółka planuje wprowadzać kolejne płatne dodatki DLC oraz stworzyć kolejne gry w uniwersum GSS – w tym zapowiedzianą w raporcie grę „Road Diner Simulator”. Planowane jest także stworzenie portów gry na konsole.

drago


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Słabość popytu

Dużo słabiej od dłuższego czasu zachowują się notowania Ultimate Games. Wczoraj producent gier przekazał raport za pierwsze półrocze, w którym wypracował 4,3 mln zł zysku netto przy 11,8 mln zł przychodów ze sprzedaży. Zysk z działalności operacyjnej sięgnął 4 mln zł. Na kontach spółki zgromadzone jest około 16,3 mln zł. Jak wskazuje spółka, na stabilną sytuację finansową składa się nadal dobra sprzedaż serii gier „Ultimate Fishing Simulator” oraz „Professional Fishing”, a także wysoka sprzedaż takich hitów jak choćby „House Flipper” czy „Thief Simulator”.

ultimate games

Spółka udanie podsumowuje także premiery gier „Castle Flipper” na PC oraz „Train Station Renovation” na Xbox. Lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier w sklepie Steam wynosi ponad 1,26 mln. Notowania reagują jednak przeceną na podane wyniki i wydaje się, że kurs zmierza na wsparcie przy 26,60 zł.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here