Naga MarketsDRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną, studio oczekuje wpisu do KRS. Tym samym krakowski deweloper gier osiągnął kolejny krok milowy w drodze na rynek NewConnect. Debiut spółki planowany jest na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

DRAGO entertainment zakończyło proces przekształcenia ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną

Wcześniej, w połowie sierpnia br., studio przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji będzie Dom Maklerski INC SA. DRAGO entertainment obecnie buduje silną wishlistę autorskich tytułów. Wśród nich jest kilka symulatorów i większa gra typu FPS/survival w klimacie post-apokaliptycznym – FrostFall. Środki na produkcje tytułów studio pozyskało z przeprowadzonej pod koniec 2019 roku kampanii crowdfundingowej.

– Miło mi poinformować, że z powodzeniem zakończyliśmy proces przekształcenia w spółkę akcyjną i czekamy już tylko na wpis do KRS. To jeden z warunków, aby móc ubiegać się o dołączenie do grona spółek publicznych, na co jesteśmy już gotowi. Obecna koniunktura rynku sprzyja naszej branży. Debiut na rynku NewConnect planujemy więc jeszcze na ten rok. Wcześniej przeprowadzimy pierwszą ofertę publiczną. Planujemy, że IPO rozpocznie się w drugiej połowie sierpnia. W procesie wspierać nas będzie DM INC S.A. – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

W minionym roku DRAGO entertainment z sukcesem zakończyło kampanię crowdfundingową na platformie SmartFunds. W jej ramach spółka pozyskała od inwestorów 1,3 mln zł – Aktualnie dysponujemy kapitałem pozyskanym z kampanii. Zebrane wówczas środki konsekwentnie przeznaczamy na realizację kluczowych działań zaplanowanych na rok 2020, czyli produkcję autorskich tytułów oraz rozwój naszego zespołu deweloperskiego. – dodaje prezes spółki.

DRAGO entertainment obecnie buduje mocną wishlistę symulatorów, tj. Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Paparazzi Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator. Niedawno spółka podpisała umowę ze spółką MD Games na port Treasure Hunter Simulator na konsole Xbox One oraz PlayStation. – Koncentrujemy się także na budowie silnej społeczności wokół naszych tytułów, m.in. w tym celu też zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku udostępnić bezpłatne prologi do Gas Station Simulator i Food Truck Simulator – tłumaczy Joanna Tynor. Premiery pierwszych gier symulacyjnych zaplanowane są na początek 2021 roku.

Spółka pracuje także nad dużą produkcją o nazwie Frost Fall. To gra typu FPS/survival z bardzo głęboką historią i otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym. – Liczymy na to, że graczom spodoba się dojrzała, nieoczywista i wielowątkowa fabuła. W kwestiach technicznych, zdecydowaliśmy się na rozwiązania, które według mojej wiedzy nie pojawiły się jak dotąd w żadnej innej grze, przykładem jest dynamiczny system pogody, który pozwoli np. zaobserwować roztapianie się śniegu. – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.

Wydawcą tytułów studia jest spółka Movie Games – jednocześnie jeden z udziałowców DRAGO entertainment.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) umacniał się o 0,5% do 1,1303 dolara
Następny artykułZłoto nie powiedziało ostatniego słowa? Cena oscyluje przy 8-letnich maksimach
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here