Naga MarketsKwestią, która trapi zdecydowaną większość rynku pozostaje to, czy Mario Draghi będzie w stanie zepchnąć wycenę euro w dół. Bez wątpienia prezes Europejskiego Banku Centralnego ma taką możliwość, jednak czy z niej skorzysta? Nad tym, w swoim dzisiejszym komentarzu zastanawiają się analitycy ING. 


Uważamy, że w obecnym środowisku rynkowym EBC nie ma wielkiego pola do popisu w kwestii zepchnięcia EUR na nieco niższe poziomy niż obecne – czytamy w jednym z pierwszych zdań dzisiejszego komentarza ING. Bank przekonuje, że dotychczasowe dane makroekonomiczne z strefy oraz ogólna słabość dolara amerykańskiego są głównymi czynnikami ostatnich wzrostów wyceny EURUSD i wpływ nawet wyraźnie gołębiego przekazu EBC na rynek będzie ograniczony.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Zdaniem analityków ING powinniśmy się przygotować, że głównym celem Mario Draghiego w trakcie dzisiejszej sesji będzie utrzymanie EURUSD poniżej poziomu 1,2500. Wydaje nam się, że EBC zdaje sobie sprawę z tego, że aprecjacja euro jest naturalną konsekwencją zmian jakie zaszły w ostatnich tygodniach – przyznają analitycy. 

Najbardziej gołębi ze scenariuszy ING zakłada cofnięcie się EURUSD w rejon 1,2200. Para powinna pozostać w tych okolicach do końca tygodnia, jednak już na przełomie stycznia i lutego trend wzrostowy powinien być kontynuowany. Bazowy scenariusz banku zakłada delikatne cofnięcie się poziomu EURUSD na fali umiarkowanie gołębiego tonu Mario Draghiego.

Decyzja monetarna EBC oraz konferencja prasowa będą na bieżąco komentowane na naszym kanale Rynki na Żywo oraz Twitterze.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPKN Orlen z rekordowymi zyskami w 2017, akcje jednak tracą
Następny artykułKraken: Wraca możliwość handlu za pożyczone pieniądze
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here