Naga MarketsKwestią, która trapi zdecydowaną większość rynku pozostaje to, czy Mario Draghi będzie w stanie zepchnąć wycenę euro w dół. Bez wątpienia prezes Europejskiego Banku Centralnego ma taką możliwość, jednak czy z niej skorzysta? Nad tym, w swoim dzisiejszym komentarzu zastanawiają się analitycy ING. 


Uważamy, że w obecnym środowisku rynkowym EBC nie ma wielkiego pola do popisu w kwestii zepchnięcia EUR na nieco niższe poziomy niż obecne – czytamy w jednym z pierwszych zdań dzisiejszego komentarza ING. Bank przekonuje, że dotychczasowe dane makroekonomiczne z strefy oraz ogólna słabość dolara amerykańskiego są głównymi czynnikami ostatnich wzrostów wyceny EURUSD i wpływ nawet wyraźnie gołębiego przekazu EBC na rynek będzie ograniczony.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Zdaniem analityków ING powinniśmy się przygotować, że głównym celem Mario Draghiego w trakcie dzisiejszej sesji będzie utrzymanie EURUSD poniżej poziomu 1,2500. Wydaje nam się, że EBC zdaje sobie sprawę z tego, że aprecjacja euro jest naturalną konsekwencją zmian jakie zaszły w ostatnich tygodniach – przyznają analitycy. 

Najbardziej gołębi ze scenariuszy ING zakłada cofnięcie się EURUSD w rejon 1,2200. Para powinna pozostać w tych okolicach do końca tygodnia, jednak już na przełomie stycznia i lutego trend wzrostowy powinien być kontynuowany. Bazowy scenariusz banku zakłada delikatne cofnięcie się poziomu EURUSD na fali umiarkowanie gołębiego tonu Mario Draghiego.

Decyzja monetarna EBC oraz konferencja prasowa będą na bieżąco komentowane na naszym kanale Rynki na Żywo oraz Twitterze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here