Naga MarketsWe wtorek (6 września) analitycy UOB zwracali uwagę na neutralny układ EUR/USD – sugerowali wtedy, że dopiero po wybiciu konsolidacji w zakresie 1.1080-1.1260 (którą wspierają poziomy Fibonacciego) będziemy mogli określić dalsze losy Eurodolara.


Szansa na dalsze wzrosty

Przedpołudnie czwartkowej sesji jak na razie przynosi wybicie górnej bandy bocznego ruchu, po dwóch dniach wzmożonych testów. W obliczu posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, który przyniesie wzmożoną zmienność, sytuacja może się jednak diametralnie zmienić:

EUR/USD D1 – czy czwartek zamknie się nad nowym wsparciem?
EUR/USD D1 – czy czwartek zamknie się nad nowym wsparciem?

Rynki nie spodziewają się luzowania w wykonaniu EBC, co najwyżej zapowiedzi takiego kroku przed upływem roku kalendarzowego. Jeżeli Mario Draghi, rzeczywiście dostarczy takową informację, wtedy EUR może reagować dwojako – rynki albo ocenią to jako szansę na pozytywne zmiany i podbicie inflacji oraz wzrostu gospodarczego albo jako próbę kolejnej deprecjacji waluty Eurozony. Jedno jest pewne – im bardziej gołębi wydźwięk konferencji prasowej i najświeższych prognoz ekonomicznych, tym mniejsza szansa na utrzymanie ceny powyżej 1.1260.

Na notowania EUR/USD wpłynąć mogą również dane z godziny 14:30 dotyczące ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Co prawda na tle posiedzenia EBC będą mniej śledzone, jednak niespodziewane odejście od dotychczasowego momentum na pewno przełożyłoby się na dodatkową zmienność dolar amerykańskiego.

Intraday również za aprecjacją

W ujęciu intraday EUR/USD H1 pokonało nie tylko opór 1.1260 i pierwszy opór pivotalny, ale również szczyty z dwóch ostatnich sesji. W tym momencie czekamy na re-test nowej strefy wsparcia od drugiej strony, co pozwoliłoby kontynuować wzrosty. Alternatywnie – chcąc zobaczyć silniejsze osunięcia, musiałoby dojść do pokonania dziennego PP na wysokości 1.1246, który dodatkowo wzmacniany jest przez 33SMA.

EUR/USD H1 – obecny techniczny układ intraday sugeruje chęć dalszych wzrostów. Czekamy na re-test R1 i 1.12600 od góry
EUR/USD H1 – obecny techniczny układ intraday sugeruje chęć dalszych wzrostów. Czekamy na re-test R1 i 1.12600 od góry

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak Eurodolar zareaguje na posiedzenie EBC, śledź Rynki na Żywo w portalu Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. wzmacniany przez sma33, a to jakaś magiczna średnia? Pewnie w fundach albo bankach z samego rana rozpisują te 33sma na wszystkie wykresy i dumają co robić:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here