Naga Markets„ECB JEST GOTOWY DO DZIAŁANIA” – MÓWI M. DRAGHI W PARYŻU
ecb.int

Prezes Europejskiego Banku Centralnego, Mario Draghi, powiedział wczoraj, że unia bankowa może doprowadzić do silniejszej integracji finansowej w strefie EUR – należy jednak odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób i na jakich zasadach powiązanie bankowe tego typu miałoby być finansowe.

Podczas konferencji w Brukseli, Draghi stwierdził:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Moim zdaniem powodem fragmentacji i niepowodzenia naszych działań przed rozpoczęciem kryzysu była niepełna integracja finansowa. Jestem jednak święcie przekonany, że wraz z powstaniem unii bankowej będziemy wstanie stworzyć wstępne warunki dla bardziej zrównoważonej i optymalnie działającej struktury na płaszczyźnie finansowej pośród wszystkich krajów członkowskich UE.”

Draghi popiera również wprowadzenie Single Supervisory Mechanism, który pozwoliłby organom nadzorczym lepiej identyfikować pojawiające się zagrożenia i radzić sobie z nimi jeszcze w zalążku. Zmniejszyłoby to również w znacznym stopniu obecne obciążenia prawne, z którymi borykają się banki i instytucje finansowe działające na terenie różnych państw europejskich.

Przed wprowadzeniem takiego rozwiązania konieczne jest jednak rozpatrzenie i rozwiązanie wszystkich niejasności pojawiających się w zakresie finansowania Single Resolution Mechanism. Jeżeli wspomniane wątpliwości nie zostaną usunięte wtedy rynki będą mogły czuć się zagrożone koniecznością „dorzucenia się” do programu realizowanego przez rządy ich państw w ramach unii bankowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here