Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16. Środki EBC mają tworzyć miejsca pracyByły prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Mario Draghi, wezwał rządy do skierowania funduszy stymulacyjnych do sektorów, które mogą tworzyć nowe miejsca pracy dla młodych ludzi, zamiast wydawać pieniądze na obronę status quo. Tymczasem euro dotarło we wtorek do poziomu 1,20 względem dolara. W środę „edek” ulega deprecjacji spadając w okolice poziomu 1,1860.

  • W przypadku większości krajów pandemia uwydatniła znaczenie posiadania dobrych obiektów opieki i solidnego systemu
  • Ppyt na dolara pojawi się ze względu na poszukiwanie bezpiecznej przystani przez inwestorów
  • Tegoroczny spadek realnych rentowności w USA był kluczowym czynnikiem związanym ze spadkiem wartości dolara w ostatnich miesiącach

Draghi: strefa euro powinna wydać znacznie więcej na sektor zdrowotny

Dotacje będą musiały zmaleć, ale jednocześnie zostaną utworzone miejsca pracy. Będzie bardzo dobrze, jeśli rządom uda się zapewnić pracę i dotacje, jest to szczególnie ważne dla młodych ludzi – powiedział były prezes EBC podczas wypowiedzi internetowej.

Draghi w dużej mierze pozostawał w cieniu po przejściu na emeryturę z EBC w październiku, ale w ostatnich tygodniach często komentował reakcję na kryzys związany z koronawirusem. We wtorek mówił o polityce zdrowotnej.

Powinniśmy wydać znacznie więcej na zdrowie. W przypadku większości krajów pandemia uwydatniła znaczenie posiadania dobrych obiektów opieki i solidnego systemu – powiedział Draghi do Filippo Crea, redaktorowi European Heart Journal.

Kurs EUR/USD spadnie do 1,16 w widoku trzymiesięcznym – Rabobank

Rynkowe szachy - EurodolarKorekta dolara amerykańskiego (USD) zapoczątkowana pod koniec sierpnia po protokole z ostatniego posiedzenia Fed pokazała, że ​​dolar jest gotowy do dalszego osłabienia będąc podatnym na luźną politykę banku centralnego. Jednak ekonomiści z Rabobanku spodziewają się, że popyt na dolara pojawi się ze względu na poszukiwanie bezpiecznej przystani przez inwestorów. W związku z tym prognozują kurs EUR/USD na poziomie 1,16 za trzy miesiące.

Podczas gdy fundamenty euro zostały wzmocnione przez oznaki lepszej koordynacji politycznej i przekonanie, że kryzys Covid-19 będzie lepiej rozwiązany w UE niż w USA. Tegoroczny spadek realnych rentowności w USA był kluczowym czynnikiem związanym ze spadkiem wartości dolara w ostatnich miesiącach – napisano w raporcie.

W przyszłości na rentowności nadal będą miały wpływ zwykłe czynniki takie jak:

  • Perspektywy wzrostu;
  • Nowa emisja długu;
  • Popyt na bezpieczne aktywa;
  • Inflacja.

Jasne jest, że to, w jaki sposób będą się kształtować perspektywy inflacji, będzie miało znaczący wpływ na ceny aktywów w nadchodzących latach. To powiedziawszy, chociaż słabość dolara amerykańskiego w ostatnich miesiącach można wytłumaczyć zmianami w czynnikach fundamentalnych, twierdzilibyśmy, że to nieodłączne cechy dolara, a nie gospodarka USA, określają jego atrakcyjność jako bezpieczną przystań – dodano.

W ocenie ekspertów te cechy prawdopodobnie zapewnią, że dolar będzie nadal silnym odbiorcą bezpiecznych przepływów w przypadku dalszych gwałtownych spadków apetytu na ryzyko.

Oczekujemy, że kurs EUR/USD spadnie w kierunku 1,16 w widoku trzymiesięcznym – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here