Naga MarketsDPD Polska powiększyło flotę o 50 elektrycznych vanów MercedesaDPD Polska zakupiło do swojej floty 50 elektrycznych vanów Mercedes-Benz eVito furgon, podała spółka.

Jak podkreśla DPD Polska, decyzja o zakupie 50 eVito furgonów ma ułatwić osiągnięcie jednego z celów długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup, do której spółka należy – czyli neutralności doręczeń. Międzynarodowa sieć kurierska zobowiązała się do 2025 r. znacząco obniżyć ślad węglowy doręczeń w wybranych europejskich miastach i zmniejszyć emisje o co najmniej 80% w porównaniu z rokiem 2020.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W czasie pandemii koronawirusa wzrosła wrażliwość nie tylko na kwestie ochrony zdrowia, ale i na działania związane z koniecznością zapobiegania zmianom klimatu. Zauważamy wzrost rynku towarów z ‘drugiej ręki’ i zwiększone zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska opcje doręczenia. Staramy się spełnić te oczekiwania poprzez wprowadzenie do naszej floty pojazdów nisko i zeroemisyjnych. Kolejne samochody typu plug-in to ważny krok DPD Polska w tym kierunku” – podkreślił prezes DPD Polska Rafał Nawłoka.

Mercedes-Benz eVito dysponuje użytkową pojemnością akumulatora 35 kWh, co zapewnia zasięg 150 km. Po sześciu godzinach ładowania prądem AC o mocy 7,4 kW pełny zasięg jest ponownie dostępny. Średnie zużycie energii wynosi 24,9 kWh/100 km. Napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza jednocześnie pojemności ładunkowej, która wynosi w eVito do 6,6 m3, podkreślono.

Wcześniej w tym roku DPD Polska informowało o dołączeniu do floty firmy 50 w pełni elektrycznych samochodów dostawczych marki MAN, sfinansowanych przez Carefleet w formie wynajmu długoterminowego.

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie. Z DPD kooperuje 7 tys. kurierów. Firma dysponuje siecią ponad 2,6 tys. punktów nadań i odbiorów Pickup i oddziałów miejskich.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs develia | mercator kurs | kurs eur online | newconnect | merkator akcje | orlen notowania | pgnig kurs


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here