Naga MarketsIndeks S&P500 blisko historycznych maksimów. Za nami spokojne otwarcie tygodnia na rynku akcjiMieszane nastroje, z jakimi mieliśmy do czynienia podczas sesji azjatyckiej, przełożyły się także na sentyment w Europie. Główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu nie wykazywały większej zmienności i poruszały się bez wyraźnego kierunku. Pod koniec dzisiejszego handlu nie widać przewagi kupujących, czy sprzedających. Niemiecki DAX, jak i londyński FTSE100 zyskują zaledwie 0,3%, podczas gdy francuski CAC40 traci 0,3%.

Indeks S&P500 notowany jest w rejonach historycznych maksimów

Pod kreską znajdziemy także indeksy ze Szwajcarii, Portugalii, czy Belgii. Jeśli chodzi z kolei o Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, obserwujemy umiarkowanie pozytywne nastroje. Na pół godziny przed zamknięciem handlu, indeks dwudziestu największych spółek dodaje 0,32%. Patrząc na poszczególne spółki z WIG20, najlepiej radzą sobie akcje JSW i PKN Orlen, gdzie obserwujemy około 3% zwyżkę. Najmocniej tracą z kolei akcje Allegro, które kontynuują negatywną passę z ubiegłego tygodnia i tracą dziś 3,5%.Jeśli chodzi natomiast o indeksy z USA, obserwujemy podobne nastroje jak pod koniec minionego tygodnia. Godzinę po rozpoczęciu handlu za oceanem, główne indeksy giełdowe są notowane na plusie, niemniej zmienność pozostaje ograniczona. Indeks S&P500, jak i Dow Jones notowane są w rejonach historycznych maksimów.

O ile dziś kalendarz makro jest właściwe psuty, tak inwestorzy będą się skupiać na trwającym sezonie publikacji wyników kwartalnych. Ten tydzień jest szczególnie istotny, ponieważ swoje raporty opublikują takie firmy jak Microsoft, Apple, Alphabet, czy Amazon. Dziś po zamknięciu handlu poznamy dane finansowe Facebooka.

Poniedziałkowa sesja przebiega dość spokojnie, jednak w tym tygodniu spodziewamy się większych ruchów na rynku akcji. Przed nami bowiem sporo publikacji danych makroekonomicznych. W czwartek poznamy dane o inflacji z Niemiec, a także PKB za trzeci kwartał z USA. W piątek opublikowany zostanie z kolei wskaźnik inflacji PCE ze Stanów zakończonych, na który Fed zwraca często uwagę.

Ponadto Europejski Bank Centralny, Bank Japonii oraz Bank Kanady zdecydują w najbliższych dniach o poziomie stóp procentowych. Należy także pamiętać o trwającym sezonie publikacji wyników z Wall Street. Z pewnością czeka nas więc ciekawy tydzień.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pzu | jakie akcje kupić 2020 | xtb akcje prognozy | analizy giełdowe | dzisiejszy kurs euro | analiza | de30 |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here