Naga Marketscc dow jones indeksPodczas ostatni sesji indeks Dow Jones Industrial Average bije kolejne rekordy. Tym razem indeks przekroczył zakres 34200 punktów i jak wskazują analitycy Wall Street – taka tendencja może utrzymywać się w drugiej połowie obecnego roku. Wielu uczestników rynku rozważa obecnie, czy siła odbicia gospodarczego i gwałtowny wzrost popytu konsumpcyjnego i biznesowego doprowadzą do utrzymywania się wysokiego poziomu inflacji.

  • Wall Street nadal nie ma sobie równych, bijąc kolejne rekordy
  • W tym momencie indeks Dow Jones wybija poziomy 34200 punktów
  • Według analityków Wall Street – rynek może utrzymać się w takiej tendencji
  • Dane Bank of America pokazały, że klienci instytucjonalni sprzedawali akcje trzeci tydzień z rzędu w ubiegłym tygodniu

Dow Jones bije kolejne rekordy a inwestorzy uciekają od technologii

W tym tygodniu – jak i relatywnie końcówką zeszłego tygodnia – widać zmiany wobec zachowania inwestorów akcyjnych. Zdecydowanie można zauważyć, że rynek technologiczny zaczyna powoli ciążyć tym, którzy uważają, iż wracająca do obrotu gospodarka może dać o wiele większy potencjał spółką dotychczas zaniżonym przez okres lockdownu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Widać to zwłaszcza po zachowaniu doświadczonych inwestorów, którzy w ten sposób redukując ryzyko na spółkach o wyższym ryzyku, zaś przeskakują do spółek o większym potencjale ruchu kiedy gospodarki światowe lada dzień ruszą.

wykres Dow Jones H4 06.05.2021
Dow Jones H4 06.05.2021

Dlatego też po raz kolejny indeks Dow Jones generuje nowe ATH – rekordowe szczyty na poziomie przekraczającym zakres 34200 punktów. Tymczasem, według analityków Bank of America klienci instytucjonalni sprzedawali akcje trzeci tydzień z rzędu w ubiegłym tygodniu, a klienci funduszy hedgingowych odnotowali największe odpływy od ponad miesiąca, ponieważ nastroje na rynkach akcji zbliżają się do euforii, która potrafi być ryzykowna w takich momentach.

Wielu inwestorów rozważa obecnie, czy siła odbicia gospodarczego i gwałtowny wzrost popytu konsumpcyjnego i biznesowego doprowadzą do utrzymywania się wysokiego poziomu inflacji, skłaniając urzędników do złagodzenia ultra-akomodacyjnej polityki, która wspierała zarówno gospodarkę, jak i ceny aktywów. Pytanie jednak jak w obecnym czasie, przy i tak rosnącej stale inflacji oraz obligacjach zachowają się nadal uczestnicy rynku w najbliższym czasie.

Analitycy JPMorgan podają z kolei, że obecne zmiany zachowania zarządzających aktywami w perspektywie kolejnych dwóch kwartałów niewiele zmieni. Rynek nadal może pozostawać w tendencji wzrostowej. “Oczekujemy, że ten trend utrzyma się podczas ponownego otwarcia globalnych gospodarek w drugiej połowie tego roku” – podają analitycy. Biorąc pod uwagę wciąż wysokie bezrobocie oraz dekadę zaniżania inflacji, banki centralne prawdopodobnie będą tolerować wyższą inflację i postrzegać ją jako tymczasową. Zarządzający portfelami prawdopodobnie nie będą ryzykować i będą repozycjonować portfele nadal pod mocne wzrosty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: koszt dolara | notowania pkn orlen | zlotowka | wartość złotego | pkn orlen notowania |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here