Naga MarketsDow Jones z 1,5-procentowym spadkiem, DAX również na czerwonoOstatnia sesja lutego zakończyła się spadkami na rodzimym parkiecie, WIG20 zakończył dzień zniżką 1,5%, tym samym udało się powstrzymać zamknięcie poniżej psychologicznej bariery 1900 pkt. Bilans całego miesiąca na polskich blue chipach zakończył się na korzyść niedźwiedzi, gdzie skała przeceny sięgnęła ok. 2%, w tym przez ostatni tydzień stracił ok. 4%.

Dow Jones z korektą, europejskie parkiety również “pod kreską”

Zniżkami również zakończyły się notowania mWIG40 i sWIG80, które tego dnia poszły w dół odpowiednio o: 0,6%/0,8%, a ich miesięczny bilans wyniósł: +4,9%/2,5%. Na europejskich parkietach dominował kolor czerwony, FTSE100 -2,5%, CAC40 – 1,4% oraz DAX -0,7%. Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkiem większości głównym indeksów, Dow Jones -1,5%, S&P500 – 0,5%, natomiast Nasdaq zabrał się na ślamazarne odrabianie strat idąc lekko w górę (+0,6%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Pretekstem do ostatniej korekty były obawy o rosnącą rentowność obligacji i oczekiwania inflacyjne. W sobotnim głosowaniu Izba Reprezentantów zatwierdziła pakiet pomocowy w wysokości 1,9 bln USD, projekt został skierowany do Senatu. Dzisiaj przed nami o 9:55 odczyt PMI dla przemysłu za luty w Niemczech a o 10:30 poznamy ten sam wskaźnik dla Wielkiej Brytanii, o 16:00 natomiast czeka nas publikacja wskaźnika ISM dla przemysłu za miniony miesiąc w USA. Na rynkach azjatyckich zarówno Shanghai Composite Index idzie w górę o 0,7% a Nikkei zyskuje 2,2%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd online | akcje pkn orlen | lotos giełda | kurs euro w czasie rzeczywistym | biomed lublin giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here