Naga MarketsDow Jones wzrósł o 0,21 procent. Wall Street zakończyła handel w mieszanych nastrojachWtorkowy poranek przynosi relatywną słabość dolara na rynkach finansowych, pomimo wyższych rentowności amerykańskiego długu. Nastroje na rynku akcji są mieszane, podczas gdy ropa naftowa wspina się na coraz wyższe poziomy.

Dow Jones zakończył wczorajszą sesję nad kreską

Cena ropy Brent jest najwyższa od 2018 roku, co jest pokłosiem rosnących cen energii na rynkach światowych. Baryłka surowca wyceniana jest na niemal 80 USD. W tym samym czasie wartość benchmarku WTI oscyluje wokół 76 USD za baryłkę.Gaz ziemny w kontraktach na październik jest najdroższy od ponad 7 lat. 1 mln BTU wyceniany jest na ponad 6 USD.

We wtorek o poranku dolar jest jedną z najsłabszych walut w przestrzeni G10, gdzie dominują bezpieczne frank oraz jen. EUR/USD utrzymuje się jednak w okolicy poziomów odniesienia.

Rentowność amerykańskiego długu w przypadku 10-letnich papierów skarbowych oscyluje wokół 1,50 proc.

Handel na Wall Street kończył się w poniedziałek w mieszanych nastrojach. Dow Jones rósł o 0,21 proc., przy spadkach S&P500 oraz Nasdaq100 odpowiednio o 0,28 proc. oraz o 0,52 proc.

Kapitał w trakcie sesji przesunął się w kierunku spółek value, a najmocniej korzystali przedstawiciele sektora energetycznego oraz finansowego.

Na rynkach azjatyckich nastroje są mieszane i wpisują się w obraz niepewności na rynku akcji. Hang Seng zyskuje 1,6 proc., pomimo przeceny japońskiego indeksu Nikkei225 o 0,3 proc. oraz spadku Shanghai Composite o 0,6 proc.

invest

W Polsce inwestorów zaskoczyła informacja o skupie akcji własnych spółki Cyfrowy Polsat kontrolowanej przez Zygmunta Solorza.

Bitcoin nie utrzymał wzrostów z początku poniedziałkowej sesji i ostatecznie cofnął się ponownie w okolice 42,3 tys. USD za token.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pgnig | cd projekt kurs akcji | echo investment giełda | celon pharma gpw | ciech akcje opinie | bitcoin wykres | kurs akcji ccc |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here