Naga MarketsDow Jones wczoraj spadł, DAX zaczyna dziś handel z okolic 15500 pkt.Wczorajsza sesja na Wall Street miała mieszany wydźwięk. Choć technologiczny Nasdaq zakończył ją nad kreską, to przemysłowy Dow Jones spadł nieco. Dziś jednak notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy dalej pną się na północ. W przypadku S&P 500 widzimy ponowne podejście pod 4200 pkt. Jeśli chodzi o początek dzisiejszego handlu na Starym Kontynencie, to niemiecki Dax zaczyna go z okolic 15500 pkt., choć w tym przypadku coraz bardziej przeszkadzać mogą zyskujące notowania eurodolara.

Dow Jones odnotował wczoraj stratę, Nasdaq z lepszym wynikiem

Paliwa do dalszych wzrostów dodają kolejne gołębie komentarze pojawiające się ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Wiceszef Fed Richard Clarida powtórzył, że podwyższony poziom inflacji ma charakter przejściowy. Jego zdaniem jednak niektórzy przedstawiciele FOMC mogą już być gotowi na dyskusję dotyczącą momentu i tempa ograniczenia skupu aktywów. Jeśli nawet do tego dojdzie, to dopiero początek, który nie przesądza o tym, kiedy nastąpi zmiana parametrów polityki monetarnej. Dodatkowo, pamiętając czasy poprzedniego taperingu w wykonaniu Fed za kadencji Bena Bernanke, ograniczenie programu skupu aktywów może przebiegać bez większego uszczerbku dla poziomu akomodacyjności polityki monetarnej i koniunktury gospodarczej. Fed cały czas ma w planach możliwie duże wsparcie dla gospodarki, co długoterminowo napędza hossę na Wall Street.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gołębie komentarze płynące z Fed w połączeniu z dobrymi nastrojami generują presję wzrostową na notowania głównej pary walutowej, która obecnie podąża w kierunku grudniowych szczytów powyżej 1.23. Dziś w centrum uwagi rynków znalazł się dolar nowozelandzki, a kurs NZDUSD wystrzelił dziś na 3-miesięczne maksima powyżej 0.73. To po jastrzębim wydźwięku zakończonego dziś posiedzenia Banku Rezerwy Nowej Zelandii. Ten bowiem zakomunikował, że spodziewa się rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych już w przyszłym roku. Widać zatem zasadniczą zmianę retoryki wobec poprzedniego komunikatu. Uwzględniając fakt jak umacniały się notowania dolara kanadyjskiego po tym jak BoC wyszedł przed szereg i jako pierwszy z największych banków centralnych ograniczył program skupu aktywów, obecna retoryka RBNZ niesie za sobą ryzyka w górę dla notowań NZD.

US500.f; Interwał dzienny

Na rynku surowcowym dobre nastroje sprzyjają notowaniom ropy, a baryłka WTI wychodzi powyżej 66 USD. Większość uwagi przyciągają jednak notowania złota, które znalazło się na najwyższych poziomach od początku roku, a jedna uncja wyceniana jest powyżej 1900 USD. Patrząc na to, jak słaby jest USD, nie można wykluczać kontynuacji podejścia pod opór na 1950 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mwig40 | biomed-lublin notowania | gpw notowania | akcje jastrzębskiej spółki węglowej | kurs gpw | zlotowki | brokerzy ecn |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here