Indeks Dow Jones, znajdujący się w czołówce najważniejszych indeksów amerykańskich tuż przed zamknięciem sesji ustanowił nowy, historyczny szczyt na poziomie 26,835. Dziś jednak indeks we wczesnych godzinach handlowych sesji europejskiej poprawia wynik o ponad 40 punktów. Czy to nie koniec dalszych rekordów? 


Na chwilę przed zamknięciem sesji handlowej w Stanach padł rekord – Dow Jones Industrial Average przebił poziom 26,835 ustanawiając nowe, historyczne szczyty na indeksie. Jednak zaledwie początek sesji europejskiej sprawił, że wynik ten został poprawiony o 41 punktów. Jak widać to nadal nie koniec zaskakującej wspinaczki indeksu

Dow Jones na wykresie

Sytuacja na wykresie zdaje się nieco odbiegać od standardowych walorów – trudno bowiem zaznaczać kolejne poziomy wiedząc, że wykres i tak wspina się bez większego trudno. Choć sytuacja nie była taka jasna po wcześniejszym rekordzie, kiedy wykres obniżył swoją wartość o prawie 50 punktów, jednak podwójny dołek w takim trendzie wydaje się mieć zabójczą skuteczność.

DJI – H1

Aktualnie sesja rozgrywa się przed wejściem głównego rynku amerykańskiego, a więc nic nie jest pewne jak będzie przebiegała dalej sesja po godzinie 15:30, jednak to, co wiemy, to że cena oscyluje powyżej ostatniego możliwego do określenia oporu. Również przejście powyżej średniej kroczącej 100-okresowej dało ciekawy impuls wzrostowy, gdzie aktualnie średnia pokrywa się z wsparciem 26,555. Obniżka w te rejony może dać kolejną okazję do próby wybicia kolejnych szczytów.

Na wczorajszej sesji do wybicia historycznych szczytów najbardziej przyczynił się Intel Corporation, najbardziej rozpoznawalny twórca mikroprocesorów z wynikiem +3.58%, Caterpillar jedna z największy firm produkujących maszyny budowlane i górnicze, z wynikiem +1.60%, wielobranżowy gigant 3M Company +1.57% oraz Walt Disney +1.23%. Indeks DJI posiada składowe 30 olbrzymich spółek.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Pole minowe z nagłówków dla EUR i GBP
Następny artykułGetback: Niewygodne pytania do KNF i kolejne zatrzymania
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here