Naga MarketsDow Jones urósł o 1,2 procent, pieniądze od rządu trafią na giełdęOkazuje się, że wypłata bonów dla Amerykanów w ramach programu wsparcia nie tylko w pośredni sposób przyczyni się do wsparcia rynku giełdowego. Okazuje się, że duża część Amerykanów zamierza przeznaczyć pieniądze otrzymane przez rząd na inwestycje. Czy to właśnie ten moment na który czekała Wall Street kolejną falą wzrostową.

Dow Jones wyróżnił się na tle światowych indeksów, Wall Street dostanie dodatkowy zastrzyk gotówki

Deutsche Bank przeprowadził ankietę wśród inwestorów w Stanach Zjednoczonych, którzy otrzymają wypłatę bonów na poziomie 1400 dolarów, które zostaną wypłacone po tym jak Joe Biden podpisze ustawę o programie wsparcie. Okazuje się, że około 160 mln osób w USA otrzyma takie świadczenie. To połowa całego społeczeństwa w Stanach Zjednoczonych, ale znacznie więcej, biorąc pod uwagę osoby, które nie kwalifikują się do wsparcia jako np. osoby nieletnie. Główny przydział dotyczy osób indywidualnych, które zarabiają do 75 tys. dolarów rocznie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniane badanie DB pokazało, że połowa inwestorów w wieku 25-34 lat zamierza przeznaczyć połowę środków z bonów. Z kolei wcześniejszy i późniejszy przedział zamierza przeznaczyć na inwestycje ok. 1/3 kwoty bonu. Według wyliczeń banku może to oznaczać ponad 150 mld dolarów zastrzyku nowej gotówki dla giełdy. Nawet zakładając najgorszy scenariusz, że ostatecznie na giełdę trafi 20% wspomnianej kwoty, wciąż będzie to spora kwota.

Dzisiaj opublikowane zostały dane za inflację w USA. Dane te pokazują, że na razie obawy dotyczące nadmiernego wzrostu cen były przedwczesne. Oczywiście efekt na wzrost inflacji dopiero nastąpi, biorąc pod uwagę otwieranie gospodarki oraz wypłatę wspomnianych bonów, które jednak w większości zostaną przeznaczone na konsumpcję. Wyższa inflacja to oczywiście potencjalne problemy dla rynku giełdowego, choć wciąż według Fed należy rozpatrywać potencjalną inflację w najbliższym czasie za przejściową.

Dzisiaj wzrosty widoczne były w zasadzie na większości rynków, pomimo tego, że nie obserwujemy dużej zmiany w kontekście zachowania dolara czy rentowności. Niemniej rzadko zdarzały się indeksy, które zyskiwały więcej niż 1%. Na uwagę zasługuje Dow Jones zyskujący 1,2% oraz Russell 2000 rosnący o 2%. WIG20 zyskał umiarkowanie na poziomie 0,47%, natomiast zamknął się on już wyraźnie powyżej 2000 punktów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty informacje | theppro | eur pln stooq | wiadomosci kryptowaluty | pgnig kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here