Naga MarketsDow Jones uległ wczoraj presji sprzedających, nerwowość wśród inwestorówSpadek głównego warszawskiego indeksu WIG20 o 0,25% i szerokiego WIG o 0,33% w dniu wczorajszym należy odczytywać jako przejaw siły lokalnych inwestorów. Głównym czynnikiem oddziaływującym na krajowy rynek we wtorek była sytuacja na rynkach bazowych, gdzie obserwujemy od kilku dni widoczną nerwowość inwestorów.

Dow Jones ze znacznym spadkiem, Wall Street pod kreską

Korekcyjne nastroje pierwsze pojawiły się wśród inwestujących w spółki technologiczne, co przełożyło się na trwające od początku miesiąca spadki na indeksie Nasdaq 100. Wczorajsze otwarcie na powyższym indeksie po raz kolejny było przejawem siły sprzedających, lecz ostatecznie z każdą godziną kupujący odrabiali część strat, kończąc sesję z wynikiem -0,06%, co może wskazywać iż po przecenie blisko 7% od szczytu, inwestorzy uznali indeks za ponownie atrakcyjny. Gorzej wypadły natomiast S&P 500, który stracił 0,87%, czy będący ostatnio liderem Dow Jones 30 (-1,36%), po tym jak w poniedziałek w trakcie sesji osiągnął psychologiczny poziom 35 000 pkt. Powyższe nie pozostawało bez wpływu na parkiety europejskie, gdzie DAX 30 stracił 1,82%. Obraz rynków bazowych pokazuje jak silny pozostawał relatywnie warszawski parkiet.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z najważniejszych wydarzeń z kraju należy w szczególności zwrócić uwagę na informację o rezygnacji prezesa banku PKO BP Zbigniewa Jagiełło. Był on prezesem od 2009 roku, kierując z powodzeniem bankiem w trakcie kadencji kilku rządów. Według doniesień to obecne Ministerstwo Aktywów Państwowych przyczyniło się do decyzji Jagiełły, będąc niezadowolonym ze sposobu zaangażowania się banku w program ugód frankowych. Powyższa informacja przełożyła się na spadek notowań akcji PKO BP o ponad 7%.

Wydarzeniem dnia mogło być orzeczenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, lecz tak się nie stało. Wtorkowe posiedzenie składu pełnej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygnięcia zagadnień prawnych dotyczących tzw. kredytów frankowych nie podjęło decyzji. Izba zwróciła się o stanowiska między innymi do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego. Instytucje te mają 30 dni na zajęcie stanowiska, ale nie ma określonego terminu wznowienia posiedzenia Izby Cywilnej.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Notowania kontraktów terminowych na S&P 500 (blisko -0,5%) i DAX 30 (-0,1%) w godzinach porannych wskazują na nieznaczną nerwowość na rynku. Kluczowym pytaniem obecnie pozostaje, czy bieżące korekty na rynkach bazowych są wystarczające, aby ponownie zachęcić kupujących do większej aktywności. Wczorajsza relatywna siła krajowych inwestorów pozwala oczekiwać dalszej obrony newralgicznego wsparcia na poziomie 2100 pkt. na WIG20. Dopóki notowania nie zamknął się poniżej, dopóty wciąż w Warszawie obowiązuje trend wzrostowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze gieldowe | akcje bml | prognozy giełdowe 2020 | kurs ropy naftowej | kurs usd |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here