Naga MarketsPodczas drugiej sesji w nowym tygodniu handlowym mogliśmy obserwować gorsze nastroje. Jak widać wczorajsze doniesienia od firmy Moderna o pozytywnych rezultatach badań nad szczepionką na koronawirusa to za mało, aby pchnąć indeksy na wyższe poziomy. Niewykluczone również, że po ostatniej silnej zwyżce potrzebna jest korekta spadkowa. Ostatecznie główne indeksy giełdowe w Europie kończą dzień mieszanie. Niemiecki indeks giełdowy zdołał wymazać większość ruchu spadkowego i stracił dziś jedynie 0,07%, francuski CAC40 zamknął się z kolei 0,2% wyżej, a londyński FTSE100 przecenił się 0,94%.

Zbliża się korekta na rynku akcji?

Spadki obserwowaliśmy także na naszym polskim podwórku, gdzie indeks dwudziestu największych spółek zamknął się 0,3% niżej. Wśród blue chipów, które poradziły sobie najgorzej należy na pewno wymienić Allegro, gdzie przecena wyniosła ponad 6%. Spore niemal 4% spadki obserwowaliśmy także na akcjach CCC. Z kolei na plus zaskoczyła Jastrzębska Spółka Węglowa, która zyskała dziś 14,5%, a to z powodu doniesień o udzieleniu spółce finansowania przez PFR w ramach Tarczy Finansowej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jeśli chodzi o inwestorów za oceanem, tutaj też nie widać większej presji na dalsze wzrosty. W momencie przygotowywania tego komentarza indeksy w Stanach Zjednoczonych notowane są poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Dow Jones i Russell tracą około 0,6%, z kolei S&P500 notowany jest 0,45% niżej, a Nasdaq zniżkuje 0,3%. Warto jednak zauważyć, że po ostatnich silnych wzrostach wywołanych doniesieniami o wysokiej skuteczności szczepionek na koronawirusa od Pfizera, czy Moderny – indeksy giełdowe w USA są znajdują się w rejonach historycznych maksimów, co rodzi ryzyko realizacji zysków. Ewentualna korekta po ostatniej silnej serii wzrostów, może być dotkliwa.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here