Naga Markets

Dow Jones traci 740 pkt. Wall Street spada w obawie o inflacjęW czwartek inwestorzy nadal trawili spotkanie Rezerwy Federalnej dnia poprzedniego dochodząc do wniosku, że ryzyko dalszego wzrostu inflacji rośnie. Przez to również amerykańskie indeksy główne nie były w stanie utrzymać się na swoich poziomach spadając do 2,40 procent do nawet 4,02 procent jak w przypadku rynku technologicznego.

  • Wall Street odnotowało silne spadki w czwartek
  • Indeks technologiczny Nasdaq 100 odnotował ponad 4 procent spadku 
  • Inwestorzy nadal trawili przemówienie Rezerwy Federalnej USA
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dane nie są optymistyczne

Podczas przedostatniej sesji handlowej główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych odnotowały spadki na zamknięciu, ponieważ po wczorajszej decyzji Federalnego Komitetu Otwartego Rynku o podniesieniu stopy funduszy federalnych o 0,75 punktu procentowego nadal utrzymują się obawy o wzrost inflacji. Inwestorzy przeanalizowali wszelkie dane najwidoczniej chodząc do wniosku, że nie są one optymistyczne, mimo, iż dzień wcześniej rynki radziły sobie całkiem dobrze.Finalnie jednak indeks Dow Jones spadł na zamknięciu o nieco ponad 2,40% co przełożyło się na 740 punktów spadku, a technologiczny Nasdaq 100 stracił w tym samym czasie 4,02%. Indeks S&P 500 spadł o 3,24% na zamknięciu, a najgorszy wynik odnotowała Royal Caribbean Group, która straciła 11,44%.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 17.06.2022
Kurs indeksu Dow Jones 17.06.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak wynika z danych opublikowanych tego dnia średnie oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu wzrosło do 5,78% z 5,23% w poprzednim tygodniu. Jak podała agencja Freddie Mac, wynik ten jest najwyższym odczytem w Stanach Zjednoczonych od listopada 2008 roku i stanowi największy tygodniowy wzrost od 1987 roku.

Tymczasem Census Bureau podał, że liczba rozpoczętych budów domów w Stanach Zjednoczonych wyniosła 1 549 000 w maju, co oznacza spadek o 14,4% w porównaniu z kwietniowym skorygowanym wskaźnikiem. W ujęciu rocznym, liczba rozpoczętych budów spadła o 3,5%.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here