Naga Markets

wall streetTym razem jednak, w czwartek akcje na głównych indeksach giełdowych w Stanach Zjednoczonych zakończyły sesję spadkowo, podczas gdy indeks Dow Jones stracił ponad 175 punktów spadając 0,48%. Tymczasem najbardziej stratnym indeksem okazuje się Nasdaq 100, który zanurkował ponad 2,5%. Wall Street opuszcza optymistyczny sentyment na przedostatniej sesji tygodnia.

  • Rynki amerykańskie spadały podczas czwartkowej sesji handlowej
  • Najbardziej stracił technologiczny sektor, ale również Dow Jones spadł 175 punktów
  • Wydaje się, że inwestorów na moment opuścił dalszy optymizm
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street w czwartek na czerwono

Podczas czwartkowej sesji mogliśmy zobaczyć odejście optymizmu na głównych rynkach w USA. W wiadomościach pojawiały się informacje, że Sąd Najwyższy kraju zablokował egzekwowanie wymogu administracji, aby pracownicy dużych firm szczepili się przeciwko koronawirusowi lub testowali się co tydzień.Mandat wymagał, aby wszyscy pracownicy firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników byli szczepieni przeciwko COVID-19 lub badani na obecność wirusa co tydzień, a także nosili maski ochronne we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych podczas pracy.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 14.01.2022
Kurs indeksu Dow Jones 14.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem, na zakończenie dnia indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,48%, co przekładało się na 175 punktowy spadek wraz z najbardziej tracącą spółkę w postaci firmy  Microsoft, która spadła 4,23%. Technologiczny Nasdaq 100 spadł w tym samym czasie o 2,57% ze spółką Lucid Group, która straciła 8,85%. Na koniec indeks S&P 500 stracił 1,42% na zamknięciu a kurs euro praktycznie nie zmienił się w stosunku do dolara amerykańskiego.

Negatywny sentyment rynku przeważał, ponieważ nadal obawy związane z inflacją najwyraźniej odciągnęły akcje technologiczne od wzrostowej passy. Benchmark obfitujący w spółki technologiczne był głównie ściągany przez takie spółki AMD, Nvidia i giganta pojazdów elektrycznych Tesla.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here