Naga Markets

Dow Jones spada o 500 punktów, gdy rentowności obligacji odbijają w obawie o ponowne zaostrzenie polityki Fed!Akcje amerykańskie notują w czwartek gwałtowny spadek, wytracając środowe wzrosty, ponieważ rentowności obligacji ponownie wzrosły pod pozytywnym wpływem interwencji Banku Anglii na rynku długu. Tymczasem dane gospodarcze sugerujące, że amerykańska gospodarka może utrzymać wyższe stopy procentowe Rezerwy Federalnej również zaważyły o spadkach na akcjach.

Spora zmienność na amerykańskiej giełdzie

W środę indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 549 punktów, osiągając największy procentowy wzrost od lipca, podczas gdy indeksy S&P 500 i Nasdaq odnotowały największe wzrosty od ponad miesiąca. Rynki akcji wzrosły po interwencji Banku Anglii, która uspokoiła brytyjskie obligacje, ograniczyła szersze napięcia na rynku instrumentów o stałym dochodzie i ożywiła nadzieje, że banki centralne mogą interweniować, aby wesprzeć rynki, jeśli wystąpią poważne dyslokacje.

Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Jednak efekty komunikatu BoE okazały się krótkotrwałe, ponieważ amerykańskie akcje ponownie spadły w czwartek w wyniku szerszej wyprzedaży na światowych rynkach akcji. Papiery skarbowe również spadły wraz z europejskimi obligacjami skarbowymi, powodując wzrost rentowności na całym świecie po tym, jak amerykańskie obligacje skarbowe odnotowały największy jednodniowy wzrost od początku pandemii COVID-19.

W rezultacie każdy z 11 sektorów indeksu S&P 500 spadł o co najmniej 1%, przy czym największe straty odnotowały akcje konsumenckie oraz akcje spółek informatycznych.

Apple Inc. został oskarżony o pomoc w zaostrzeniu słabości akcji, jednocześnie przyczyniając się w znacznym stopniu do spadku Nasdaq o ponad 3%, ponieważ doniesienia o cięciach w produkcji iPhone’a nadal obciążały giganta technologii konsumenckich o wielkich kapitalizacjach.

Chociaż interwencja na rynku obligacji może zażegnać kryzys, nie zmieniła niczego w kontekście makro, a zamiast tego inwestorzy są zmuszeni do wyceniania oczekiwań, że kombinacja bodźców monetarnych i fiskalnych może jeszcze bardziej podsycić presję inflacyjną.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Kurs EUR/PLN w drodze na 5 zł. Porsche z debiutem na niemieckiej giełdzie
Następny artykułSmutna prawda o kopaniu Bitcoina. Większość firm notuje dziś straty
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here