Naga Markets

Dow Jones spada 200 pkt. Wall Street zaniepokojone inflacjąAmerykańskie indeksy nie dawały cienia wątpliwości, że sentyment jaki obecnie panuje nadal nie jest pozytywny. Inwestorzy w środę zapoznali się danymi dotyczącymi najnowszego odczytu inflacji, który zdawał się być przybijający dla rynku akcyjnego. Idąc dalej, Beżowa Księga Rezerwy Federalnej wydana w środę odnotowała, że wiele dystryktów pokazało oznaki spowolnienia popytu, przy czym rosną obawy związane z możliwością uderzenia recesji w Stany Zjednoczone.

  • Wall Street odnotowało znów spadki, tym razem podczas środowej sesji
  • Głównym tego powodem był odczyt inflacji w USA
  • Jak się okazuje osiąga ona najgorsze poziomy od lat
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Inflacja w USA najwyżej od 1981 roku

W środę główne indeksy giełdowe na Wall Street zamknęły sesję giełdową ze stratami, po opublikowaniu raportu o inflacji w kraju, która osiągnęła najwyższy poziom od listopada 1981 roku i wyniosła 9,1%, ponieważ ceny benzyny i żywności nadal rosną.Jak ujawniło Biuro Statystyki Pracy w swoim raporcie oczna inflacja w Stanach Zjednoczonych wzrosła w czerwcu o 9,1%, przy czym liczba ta przekroczyła oczekiwania analityków i osiągnęła najwyższy poziom od listopada 1981 roku. Miesiąc do miesiąca, wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł o 1,3%.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 14.07.2022
Kurs indeksu Dow Jones 14.07.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według raportu głównym powodem tak wysokiego odczytu był gwałtowny wzrost cen żywności, benzyny i schronienia. Ceny energii wzrosły w czerwcu o 41,6% rok do roku, najwięcej od kwietnia 1980 roku. Ceny żywności wzrosły o 10,4% w porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku.

Idąc dalej, środowy odczyt inflacji zasadniczej w Stanach Zjednoczonych jest niedopuszczalnie wysoki, powiedział Biały Dom w oficjalnym komunikacie, powołując się na prezydenta Joe Bidena, który powtórzył, że walka z inflacją pozostaje głównym priorytetem administracji. Jednakże Biden argumentował, że odczyt jest również nieaktualny. Biden powtórzył, że będzie nadal pracował nad obniżeniem cen benzyny w USA i wezwał Kongres do uchwalenia przepisów, które zmniejszyłyby codzienne koszty życia Amerykanów.

Finalnie tego dnia indeksy amerykańskie spadły. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,68% w momencie zamknięcia, a jego technologiczny brat, indeks Nasdaq 100 spadł o 0,14%. Na koniec indeks S&P 500 zamknął sesję giełdową spadając o 0,45%. Najgorzej w benchmarku radził sobie Fastenal Company, który spadł o 6,44%.

NED

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs funta zdobywa 5,73 PLN. GBP/PLN wykonuje korektę do 5,71 PLN
Następny artykułNetflix wkracza w kolejną fazę współpracy z Microsoft
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here