Naga MarketsDow Jones potrzebował tylko 28 dni, aby wzrosnąć o kolejne 1000 pkt. do 31 tys.Średnia dla indeksu Dow Jones przekroczyła przez moment w środę poziom 31 tys. punktów. Był to znaczący pod względem psychologicznym poziom – jest to pierwszy okrągły wynik dla indeksu od listopada. Ma on również szansę przekroczyć na dłużej ten poziom, jeśli notowania amerykańskich blue chipów będą nadal rosły.

  • Dow Jones przekroczył 31 tys. punktów w minioną środę
  • S&P 500 oraz Russell również znajdują się w trendzie rosnącym
  • Obecnie głównym czynnikiem wzrostu amerykańskich indeksów są polityczne zmiany zachodzące w USA

Dow Jones ustalił nowy, historyczny rekord

Indeks Dow Jones wyznaczył szczyt wynoszący 31 022,65 punktów pod wpływem byczego rajdu inwestorów, który był spowodowany prawdopodobnie bardziej solidnymi przyszłymi perspektywami, wynikającymi z planów nowej głowy państwa – świeżo upieczonego prezydenta Joe Bidena. Dodatkowym czynnikiem były wtorkowe wybory w Georgii, które przyniosły podwójne zwycięstwo demokratów, dając im prawdopodobnie większość partii w Waszyngtonie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli Dow Jones zdoła zamknąć sesję na poziomie 31 000 lub więcej, będzie to oznaczało najszybszy skok do kolejnego okrągłego szczytu od 2018 roku, kiedy to według danych Dow Jones Market Data, indeks potrzebował zaledwie 8 sesji do osiągnięcia poziomu 26 000.

Warto również zauważyć, że im wyższy jest wzrost Dow, tym mniejszy jest procentowo każdy 1,000-punktowy ruch. Co więcej, inwestorzy indywidualni mają tendencję do zwracania szczególnej uwagi na ten indeks, gdy wyznacza on nowe okrągłe poziomy, co skutkuje znacznym zwiększeniem wolumenu transakcji.

Wykres Dow Jones, źródło: Stooq.pl

Rynki ostatnimi czasy obracały się na rekordowych terytoriach – indeks Russell2000 rósł wraz z indeksem S&P 500 po tym, jak demokrata Raphael Warnock pokonał obecnego republikanina Kelly’ego Loefflera w amerykańskim Senacie, a demokrata Jon Ossoff zdołał uzyskać przewagę nad republikaninem Davidem Perdue.

Demokratyczna zamiana obu miejsc w Georgii dałaby partii kontrolę nad Senatem, jako że wiceprezydent-elekt Kamala Harris oddałby jako przewodniczący Izby równorzędne głosy.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here