Naga MarketsDow Jones pokonał poziom 35 750 pkt. Wall Street bije kolejne rekordyWczorajsza sesja na Wall Street zdaje się przynosić kolejne rekordy w notowaniach tamtejszych głównych indeksów. Ani 5-procentowa inflacja, ani możliwość taperingu, ani też problemy z dostawami, rosnące koszty czy wyceny nie zniechęcają byków do zakupu akcji amerykańskich spółek.

Dow Jones rośnie, Tesla w centrum uwagi

Indeksy Dow Jones i S&P 500 w poniedziałek zamknęły się na rekordowych poziomach podczas regularnej sesji. Pierwszy z wymienionych indeksów pokonał poziom 35750 pkt, a drugi 4570 pkt.Tematem nr jeden na amerykańskiej giełdzie zdawała się być Tesla, której ceny akcji wzrosły o ponad 12 proc., a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion dolarów. Osobisty majątek Elona Muska, najbogatszego człowieka świata według rankingu Bloomberga, przekroczył 280 mld USD.

Pozytywne informacje zdają się być dwie dla spółki Elona Muska. Jedna to problemy z dostawami tradycyjnych samochodów do Europy przez braki w podzespołach do nich. Dzięki czemu tesla model 3 stała się najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Firma Hertz zajmująca się wypożyczaniem samochodów ogłosiła, że zamówi do 2022 r. 100 000 tesli. Prezes Hertza stwierdził, że samochody elektryczne wchodzą do mainstreamu i będą zajmować coraz większą część rynku.

Kolejne wyniki na Wall Street przed nami

Dziś inwestorzy oczekują na kolejne publikacje wyników dużych spółek. We wtorek wyniki za III kwartał opublikują: Alphabet, Microsoft, 3M, UPS, Visa, Twitter, Advanced Micro Devices czy Robinhood. Spośród 117 spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory przedstawiły raporty, 84 proc. pobiło prognozy rynkowe, jak podaje Refinitiv.

Aktualnie wyceny amerykańskich indeksów

Według danych Wall Street Journal wskaźnik cena do zysku dla indeksu Dow Jones Industrial Average wynosi na dzień 22 października 23,07 przy wartości 26,29 rok temu, a forward P/E to 18,93. Zaś dla S&P 500 ten popularny wskaźnik wyceny na 22 października to 30,45 przy wartości rok temu równej 38,25, a forward P/E to 22,17.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here