Naga Markets

Początkowo poniedziałkowa sesja handlowa nie zapowiadała się wzrostowo, kiedy otwarcie rynków sugerowało możliwość pozostania indeksów w negatywnym terytorium do końca dnia. Wraz jednak z rozwojem sesji główne indeksy w Stanach Zjednoczonych wyraźnie nadrobiły i finalnie zamknęły się na plusie. Głównym tematem wśród inwestorów nadal jest środowa decyzja FED oraz publikowane w trakcie sesji dane dot. amerykańskiej gospodarki.

  • Amerykańskie indeksy nadrobiły początkowe straty wychodząc na plus
  • Inwestorzy poznali odczyt indeksu rynku mieszkaniowego w kraju za wrzesień
  • Nadal jednak kluczowe dane w tym tygodniu to środowa decyzja FED
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street odetchnęło – wzrosty głównych benchmarków

Chociaż główne indeksy giełdowe na Wall Street otworzyły poniedziałkową sesję handlową ze znacznymi stratami, to dalsza część sesji zdawała się stać pod znakiem całkowitego odrobienia fatalnego otwarcia i wyjścia na całkiem ciekawe poziomy zysku. Negatywne otwarcie miało miejsce przede wszystkim po piątkowej, słabszej sesji spowodowanej oczekiwaniem na decyzję Rezerwy Federalnej w tym tygodniu.Idąc dalej, w ciągu dnia Stany Zjednoczone opublikowały również najnowsze dane dotyczące warunków na rynku mieszkaniowym. Według raportu zaufanie inwestorów w Stanach Zjednoczonych do nowo budowanych domów jednorodzinnych spadło we wrześniu dziewiąty miesiąc z rzędu w tym roku. Dodatkowo również indeks rynku mieszkaniowego (HMI) National Association of Home Builders (NAHB)/Wells Fargo spadł do 46 i oznacza najniższy wynik od maja 2014 r. z wyłączeniem wiosny 2020 r.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Na zaufanie inwestorów dominujący wpływ, jak wskazuje raport miały wysokie stopy hipoteczne i ceny domów, a ”recesja w budownictwie mieszkaniowym nie wykazuje oznak abstynencji” ze względu na podwyższone koszty budowy i agresywną politykę monetarną Rezerwy Federalnej – czytamy w raporcie.

Idąc dalej tego dnia również rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wzrosła w do poziomu 3,5% po raz pierwszy od 2011 roku. Obecnie oczekuje się, że Rezerwa Federalna dokona kolejnej, niezwykle wysokiej podwyżki stóp procentowych, chociaż decyzja ma zostać ujawniona dopiero w najbliższą środę. Perspektywa dalszych możliwych agresywnych kroków w polityce monetarnej najwyraźniej obniżyła apetyt na obligacje, których ceny poruszają się przeciwnie do rentowności.

Finalnie indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,64% a technologiczny Nasdaq 100 wzrósł niewiele więcej, 0,77%. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,69% na zamknięciu, podczas gdy kurs euro nieznacznie wzrosło w stosunku do amerykańskiego dolara.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs funta testowa wsparcie na 5,35 PLN. GBP/PLN teraz odbija do 5,3750 PLN
Następny artykułFord ostrzega przed brakiem części. Kurs akcji spółki spada po tym ponad 5%
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here