Naga Markets

Dow Jones najwyżej od sierpnia. Zapewnienia Fed wspierają wzrostyŚrodowa sesja zakończyła się dla amerykańskich rynków wzrostowo po tym, jak wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej sugerują spowolnienie podwyżek stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach FOMC. Skutkiem tego jest wzrost indeksu Dow Jones do poziomów z sierpnia i kwietnia. Akcje Tesli tymczasem skaczą podczas sesji w środę prawie 8 procent.

  • Rynek rośnie wraz z zapewnieniami o spowolnieniu tempa podwyżek 
  • Kolejne posiedzenie FOMC planowane jest na grudzień
  • Wówczas inwestorzy poznają rzeczywiste zamiary decydentów banku centralnego
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Amerykańskie rynki rosną

Tym razem główny rynek w Stanach Zjednoczonych zakończył środową sesję na pozytywnym terytorium. Działo się tak po tym, jak Rezerwa Federalna zasugerowała inwestorom, że mogą spodziewać się spowolnienia tempa podwyżek stóp procentowych po grudniowym posiedzeniu FOMC.

Jak dotąd większość uczestników listopadowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) poparła spowolnienie tempa podwyżek stóp procentowych od przyszłego miesiąca. Decyzja ta może pozwolić FOMC na lepszy przegląd postępów w kierunku obniżenia inflacji do docelowego przedziału.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 24.11.2022
Kurs indeksu Dow Jones 24.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

To jednak nie wszystko – podczas gdy wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się, że podwyżka stóp o 75 punktów bazowych z początku tego miesiąca była odpowiednia, raport wskazał, że są duże szanse na to, że Rezerwa Federalna podniesie swoje kluczowe stopy tym razem jedynie o 50 punktów bazowych na spotkaniu politycznym zaplanowanym na 13-14 grudnia. Komentując rynek pracy, raport stwierdził, że pojawiły się oznaki przywracania równowagi między podażą a popytem.

To spowodowało euforię w ostatnią regularną sesję handlową przed długim weekendem w Stanach Zjednoczonych. Finalnie indeks Dow Jones zyskał na zamknięciu 0,28% jego technologiczny odpowiednik Nasdaq 100 wzrósł o 0,97%. Na koniec indeks S&P 500 wspiął się o 0,60%.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStrategia PSV: Rozpoczęcie długiego weekendu na rynku. DAX znów na szczycie
Następny artykułDolar amerykański (USD) spada, srebro rośnie 2% po “minutkach” FED
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here