Naga MarketsDow Jones najsilniejszymi wzrostami od 1987 roku!Listopad obecnego jeszcze roku zdecydowanie przechodzi do historii, kiedy to główne indeksy amerykańskiego wykręcają najlepsze wyniki. Choć nadal trwa okres niepewności związany z pandemią COVID-19, rynki pobudzone niedawnymi informacjami i zbawiennej szczepionce generują rekordowe szczyty jak w przypadku S&P 500 oraz najlepszą miesięczną stopę zwrotu, którą pokazuje Dow Jones. Jednocześnie oznacza to, że Dow Jones Industrial Average osiąga najlepszy wynik od ponad 33 lat!

  • Listopadowe wzrosty przejdą do historii, kiedy główne indeksy amerykańskie rosną najsilniej od lat
  • Głównym powodem takiego zachowania jest fala informacji o szczepionkach
  • Według analityków jednak warto uważać z nadmiernym optymizmem
  • Dow Jones Industrial Average osiąga najlepszy wynik od ponad 33 lat

Dow Jones z rekordowym miesiącem, najlepszym od 33 lat

Zdecydowanie można powiedzieć, że indeks S&P 500 miał swój najlepszy listopad w historii, a z oklei Dow Jones odnotował największy miesięczny zysk od 33 lat, mimo że oba benchmarki zakończyły się w poniedziałek pro-spadkowym akcentem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość głównych sektorów S&P 500 odnotowała spadek w poniedziałek, a sam Dow Jones spadł o ponad 200 punktów tej sesji. Mimo wszystko jednak listopad przejdzie do historii wraz z pamięcią o rekordowych wzrostach miesięcznych, kiedy można śmiało powiedzieć, że indeks Down Jones miał najlepszy miesiąc od 1987 roku, po tym jak w zeszłym tygodniu po raz pierwszy przekroczył 30.000 punktów.

wykres Kurs Dow Jones MW 01.12.2020
Kurs Dow Jones MW 01.12.2020

Tak nagły wzrost indeksów i pojawiającego się – czasem nawet przesadnie odbieranego – optymizmu inwestorów zapoczątkowała seria pojawiających się informacji odnośnie szczepionek. Firmy aktualnie prześcigają się w doniesieniach o skuteczności oraz wielkości grupy, na jakiej testowano szczepionki – ale urzędy regulacyjne nadal w tym temacie nie wydają ostatecznych decyzji. Inwestorzy obstawiają jednak, że postęp w rozwoju szczepionki COVID-19 przyczyni się do szybkiego ożywienia gospodarczego w przyszłym roku, co obecnie widoczne jest poprzez gigantyczne wzrosty indeksów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here