Naga MarketsNiedźwiedź z Frankfurtu
Foto: Marco Verch

Główne rynki w Stanach Zjednoczonych odnotowały w poniedziałek zauważalne straty. Indeks Dow Jones osuwał się o ponad 500 punktów w ciągu dnia, zaś S&P 500 spadł o 1,30 procent. Deprecjacja jest wynikiem wyprzedaży akcji technologicznych, w tym FAANG, po awarii Facebooka. W tym samym czasie rentowność 10-letnich obligacji USA nadal rośnie.

  • Akcje w Stanach Zjednoczonych traciły mocniej w poniedziałek napędzane awersją do ryzyka
  • Wtorkowe otwarcie sesji również zapowiada się spadkowo
  • Giganci technologiczny odnotowują wyprzedaż napędzani przez spadki akcji Facebooka
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street: Negatywne informacje dnia spychają indeksy niżej

Poniedziałkowa sesja zdecydowanie nie należała do najlepszych sesji ostatnich dni. Główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się niżej a giganci technologiczny, w tym znany wszystkim portal Facebook odnotował sporą wyprzedaż. Działa się tak między innymi dlatego, że portal społecznościowy wraz z przynależnymi mu innymi portalami i komunikatorami (Instagram, Messenger) odnotowały pond 6-cio godzinną awarię.Facebook stracił w pewnym momencie prawie 5,6 procent – finalnie zamykając się na poziomie straty 4,9 procent – nie tylko po tym, jak portal zamarł, ale i przez fakt, że  były pracownik, whistleblower, oskarżył firmę o „zdradę demokracji” mówiąc, że będzie zeznawać przed Kongresem we wtorek. Wobec tych informacji również administracja Bidena określiła samoregulację mediów społecznościowych jako „nie działającą”.

wykres Kurs Dow Jones H1 05.10.2021
Kurs Dow Jones H1 05.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki stwierdziła podczas briefingu po informacjach pracownika Facebooka, że prezydent USA Joe Biden i jego administracja uważają, że samoregulacja platform społecznościowych nie działa. Psaki zauważyła, że ustawodawcy z obu partii wyrazili obawy dotyczące treści zamieszczanych w mediach społecznościowych i siły, jaką mają one na opinię publiczną.

Tymczasem główny strateg inwestycyjny w Ally Invest, Lindsey Bell stwierdziła, że „inwestorzy, zdają sobie sprawę z muru obaw, który obejmuje pułap zadłużenia, wyższe ceny ropy i inflację, słabszy niż oczekiwano sezon wyników i Rezerwę Federalną, która staje się mniej gołębia.” Komentarz pojawił się po tym, jak główne rynki spadły. „Rynek znajduje się pod rosnącą presją, a wydarzenia koncentrują się wokół Waszyngtonu, gdzie toczą się napięte negocjacje w sprawie limitu zadłużenia, a negocjacje w sprawie wydatków na infrastrukturę i wydatki socjalne nie przyniosły rozstrzygnięcia” – dodała.

Autor poleca również:

invest

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here