Naga MarketsDow Jones formuje "złoty krzyż" zakupowy pierwszy raz od marca 2019Na indeksie Dow Jones Industrial Average uformowała się formacja złotego krzyża. Stało się to 5 miesięcy po wystąpieniu krzyża śmierci, który w marcu był wynikiem paniki związanej z rozprzestrzeniającą się pandemią.

  • Złoty krzyż pojawił na Dow Jones pierwszy raz od 19 marca 2019 roku.
  • Branża informatyczna napędza wyniki indeksu.
  • Dow Jones wzrósł już 47% od marcowych minimów.

Stymulacja gospodarki wspiera giełdy

Złoty krzyż to  średnioterminowy sygnał kupna, z którym mamy do czynienia, gdy średnia krótkoterminowa przecina średnią długoterminową od dołu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według danych FactSet, 200-dniowa średnia krocząca na Dow Jones wynosiła w czwartek 26229,91, a 50-dniowa już 26251,34. Krótkoterminowa średnia krocząca znajduje się nad długoterminową pierwszy raz od 20 marca, a formacja złotego krzyża pojawiła się pierwszy raz od 19 marca 2019 roku.

Dow Jones Industrial Average, źródło: MarketWatch

Sygnał kupna wystąpił na amerykańskim indeksie giełdowym mimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej i tworzących się napięć politycznych w USA. Z drugiej strony, Rezerwa Federalna i amerykański rząd wprowadzają kolejne programy mające stymulować amerykańską gospodarkę, co odbija się pozytywnie na rynkach.

Zobacz również: Bitcoin: adopcja kryptowaluty na rynku rośnie

Myślę, że inwestorzy czują, że nadchodzi ulga. Przy prawdopodobieństwie wystąpienia silniejszej stymulacji, rentowności obligacji zbliżonej do rekordowo niskich poziomów i dochodach z drugiego kwartału, które w większości pozytywnie zaskakują, nie ma po prostu dobrego powodu do sprzedaży akcji. – powiedział w rozmowie z MarketWatch Sahak Manuelian, dyrektor zarządzający w Wedbush Securities.

Pandemia napędza branżę informatyczną

W skład Dow Jones wchodzi 30 spółek, w tym Apple i Microsoft. Obaj giganci radzą sobie bardzo dobrze podczas pandemii, a zmiana nawyków konsumentów napędza popyt na ich produkty. Oprócz nich wynik indeksu wspierają również inne przedsiębiorstwa informatyczne takie jak Cisco, który zyskuje na rozwoju pracy zdalnej.

Jak podaje MarketWatch, Dow Jones odrabia marcowe straty wolniej od Nasdaq i S&P 500. Od marcowych minimów odbił się dopiero 47%, kiedy Nasdaq i S&P 500 mogą pochwalić się wynikiem odpowiednio 62% i 50%.

Wykres przedstawiajacy zmianę ceny akcji Cisco w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here