Naga Marketsznak Wall StreetGłówne indeksy w USA zamknęły się wyżej w środę po tym, jak niektóre dane opublikowane wcześniej w ciągu dnia pokazały optymistyczne wyniki. W kraju odnotowano spadek liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, wzrost zapasów ropy naftowej, produktu krajowego brutto (PKB) za trzeci kwartał oraz wydatków osobistych. Nastroje wśród inwestorów pozostały optymistyczne, chociaż najsilniejszy wzrost odnotował tylko indeks technologiczny, Nasdaq 100 rosnący 0,37%.

  • Główne rynki w USA nieznacznie rosły podczas środowej sesji
  • Środa stała pod znakiem danych makroekonomicznych
  • Według nich deficyt handlowy w USA spadł
  • Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) prognozuje, że w 2022 r. gospodarka narodowa odnotuje silny wzrost
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Amerykańskie podtrzymują optymizm na rynku

W środę oczy inwestorów skierowane były na dane makroekonomiczne, które w pojawiały się w ciągu dnia. Departament Pracy w USA opublikował raport, z którego to wynika, że wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 20 listopada spadły o 71.000 w porównaniu z poprzednim tygodniem i wyniosły 199.000, najmniej od 15 listopada 1969 r.Tymczasem Biuro Analiz Ekonomicznych USA podało, że produkt krajowy brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych wzrósł w tempie rocznym 2,1% w trzecim kwartale tego roku. Liczba ta okazała się nieco niższa od prognoz. Oznacza to niewielki wzrost w porównaniu z pierwszym szacunkiem, ale też znaczne spowolnienie wzrostu w porównaniu z drugim trzymiesięcznym okresem roku, w którym gospodarka rozwijała się w tempie 6,7%.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H1 25.11.2021
Kurs indeksu Dow Jones H1 25.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Na koniec wydatki na konsumpcję osobistą (PCE) w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 214,3 mld dolarów, czyli o 1,3%, w październiku w porównaniu do września, jak podało Biuro Analiz Ekonomicznych w raporcie. Indeks cen PCE wzrósł o 0,6% w ujęciu miesięcznym i o 5% w ujęciu rocznym. Z wyłączeniem żywności i energii, indeks był o 0,4% wyższy niż we wrześniu, natomiast w ujęciu rocznym wzrósł o 4,1%. Ta ostatnia wartość, którą Rezerwa Federalna uważa za ważny wskaźnik inflacji i bierze pod uwagę przy ustalaniu polityki monetarnej, osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 1991 roku.

Wobec tego indeks S&P 500 wzrósł o 0,23% z najsilniejszą spółką w składowych rosnącą o ponad 10% (Hewlett-Packard Company), zaś technologiczny Nasdaq 100 odnotował wzrost na poziomie 0,37%. Indeks Dow Jones Industrial Average nie zmienił się na zamknięciu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here