Naga Markets

Dow Jones 530 punktów niżej. Oto reakcja rynków na PowellaAmerykański rynek dostał to, na co czekał ostatni tydzień, czyli wskazówki dotyczące prowadzenia dalszej polityki monetarnej przez bank centralny (Fed). Z wypowiedzi Rezerwy Federalnej wynika, że chociaż decydenci podniosą jeszcze stop procentowe, to ścieżka podnoszenia stóp powoli się kończy. Główne giełdy skończyły ma minusie środową sesję handlową.

  • Rynki amerykańskie spadają na zamknięciu
  • Na zamknięciu Dow Jones stracił 1,63%
  • Fed poinformował, że zdecydował się podnieść swoją stopę polityczną o ćwierć procenta
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

USA niżej w środę

Główne rynki akcji w USA zamknęły się niżej w środę kilka minut po zakończeniu konferencji prasowej prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella i ogłoszeniu najnowszej decyzji amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.Federalny Komitet Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FOMC) ogłosił w środę decyzję o podniesieniu kluczowej stopy procentowej o 25 punktów bazowych do poziomu między 4,75% a 5,00%. Pomimo oznak “skromnego wzrostu” wydatków i produkcji, inflacja “pozostaje podwyższona”.

W swoim najnowszym oświadczeniu Fed podkreślił, że system bankowy pozostaje “zdrowy i odporny”. W oświadczeniu przyznano również, że oczekuje się, iż ostatnie wydarzenia spowodują bardziej restrykcyjne warunki kredytowe dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, obciążając aktywność gospodarczą, zatrudnienie i inflację. Ponadto Komitet planuje dalsze zmniejszanie “swoich udziałów w skarbowych papierach wartościowych i długu agencyjnym oraz w papierach wartościowych zabezpieczonych hipoteką”.

wykres Kurs indeksu DJI 23.03.2023
Kurs indeksu DJI 23.03.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Na koniec dnia indeks Dow Jones stracił 1,63% co przełożyło się na sowite 530 punktów spadku, a z kolei spółka Nike odnotowała blisko 5% spadku. Technologiczny indeks Nasdaq 100 spadł o 1,37%, a S&P 500 spadł o 1,65%. Kurs euro skoczył o 0,91% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCena złota znów może przebić 2000 USD za uncję. Gdzie spodziewać się korekty?
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Kurs euro rośnie siódmą sesję z rzędu, korzysta na tym złoty
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.