Naga Markets

Dow Jones 420 pkt. wyżej. Inwestorzy oczekują na dane dot. inflacjiW poniedziałek 7 listopada indeksy amerykańskie niemal powtórzyły swoje wyniki z poprzedniego dnia handlowego, kiedy indeks Dow Jones na zamknięciu osiągnął ponad 400 punktów wzrostu. Tym razem kontekstem dnia były nie tylko raporty kwartalne spółek, ale również dane dotyczące inflacji, które pojawią się w kolejnych dniach w tym tygodniu.

  • Dow Jones ponownie rośnie ponad 400 punktów podczas sesji
  • Poniedziałkowa sesja staje pod znakiem oczekiwania na kolejny raport dot. inflacji w USA
  • W centrum uwagi znajdują się również wybory parlamentarne w Stanach
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

USA na zielono, sesja pod znakiem wzrostów

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zamknęły się w poniedziałek na zielono, ponieważ uczestnicy rynku przygotowują się do nadchodzących danych na temat inflacji, które zostaną opublikowane w tym tygodniu, oraz przed wyborami śródterminowymi w kraju.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump na wiecu Save America w Dayton w stanie Ohio stwierdził, że zgromadził większe poparcie od czasu opuszczenia urzędu, a jego wiece stały się “większe” niż przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku.

Radykalna lewica myśli, że robiąc te wszystkie jadowite rzeczy, czyni nas słabszymi, ale tak naprawdę czyni nas o wiele, wiele silniejszymi i bardziej zjednoczonymi – powiedział Trump, wskazując na ogólnokrajową pulę republikańskich prawyborów, w której znalazł się przed wszystkimi innymi kandydatami w prawyborach, uzyskując 71 proc. poparcia partii.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 08.11.2022
Kurs indeksu Dow Jones 08.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jednocześnie z tym Trump wskazał, że obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden wyrządził krajowi więcej szkód niż jakikolwiek siedzący prezydent przed nim.

Moglibyście wziąć pięciu najgorszych prezydentów w historii Ameryki, umieścić ich razem, a oni nie wyrządziliby tak wielu szkód naszemu narodowi, które Joe Biden wyrządził w ciągu dwóch krótkich lat – powiedział Trump.

XTB

Tymczasem dzisiejsze wybory zadecydują, która partia zdominuje Kongres i wpłynie na kierunek przyszłych wydatków. Idąc dalej, w kwestii inflacji inwestorzy będą zwracać baczną uwagę na najnowszy raport po ogłoszeniu przez Fed ostatniej podwyżki stóp.

W poniedziałek indeks Dow Jones zyskał znów ponad 400 punktów, rosnąc 1,31%. Technologiczny Nasdaq 100 dodał od siebie z kolei 1,11%, a S&P 500 wzrósł o 0,96%, ciągnięty silnie przez spółkę Viatris, która wzrosła o 13,04%.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX niemal przy celu. Nowe zakresy PK dla wtorkowej sesji
Następny artykułPierwsze sukcesy Muska? Liczba dziennych użytkowników Twittera rośnie
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here