Naga MarketsZałożona 20 marca 1930 roku przez Harlanda Sandersa sieć restauracji Kentucky Fried Chicken znana szerszemu gronu odbiorców pod nazwą KFC poinformowała właśnie, że akceptuje płatności w Bitcoinach. 


KFC to jedna z najpopularniejszych, amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, która zasłynęła z kubełków wypełnionych po brzegi soczystymi kawałkami kurczaka w oryginalnej panierce.

Mimo, że firma w Polsce działa już od 1993 roku to jednak zawarta we wstępie informacja dotycząca akceptowania płatności w BTC nie dotyczy naszego kraju. Póki co na takie rozwiązanie zdecydował się kanadyjski odział firmy.

KFC Canada zdało sobie sprawę, że obecnie zainteresowanie walutami cyfrowymi (w tym Bitcoinem) jest tak spore, że dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi i właściwej kampanii marketingowej będą w stanie zachęcić jeszcze więcej osób do skosztowania swoich przysmaków. W ten sposób narodziła się kampania “The Bitcoin Bucket”.

Biorąc pod uwagę znaczne wachania kursu BTC, firma postanowiła, że uruchomi specjalną stronę internetową, na której będzie informować w czasie rzeczywistym o aktualnej cenie swoich produktów w BTC. Informacja ta jest również transmitowana jako “transmisja na żywo” na fanpage KFC Canada na Facebooku.

Firma akceptuje Bitcoin za pośrednictwem BitPay. Jedynym z ograniczeń jest natomiast fakt, że płatności w BTC dostępne są jedynie dla zamówień z dostawą do domu. Ponadto warto również zwrócić uwagę, że przy obecnych kosztach transakcyjnych sięgających średnio 30 USD zakup kubełka skrzydełek wartego 20 dolarów kanadyjskich wydaje się mało atrakcyjny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. JSW [JSW] testuje kluczowy opór
Następny artykułKomentarz giełdowy – Rozpoczyna się sezon wyników na Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here