Naga Markets


Donald Tusk, prezydent UE, naciskał na europejskich przywódców we wtorek, by “trzymali się swoich pistoletów” w rozmowach z Waszyngtonem, aby zwolnić Europę z kontrowersyjnych ceł USA na eksport stali i aluminium.


W marcu prezydent USA Donald Trump ujawnił falę ogólnych taryf na import metali, przyznając jedynie tymczasowe zwolnienia kluczowym sojusznikom, w tym Europie. UE jest zwolniona do 1 czerwca z cła 25% na stal i 10 % na aluminium, a USA żądają większego dostępu do rynku europejskiego i przyznania stałego zwolnienia.

“Jutro wieczorem zaproponuję, abyśmy trzymali się naszych pistoletów (racji)” – powiedział Tusk w liście do przywódców UE, zanim spotkali się w środę na kolacji w Sofii, częściowo poświęconej temu tematowi.

“To jedyny sposób ochrony interesów europejskich” – powiedział Tusk. “Ale musimy być pewni, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy i zgodnie z zasadami handlu międzynarodowego, aby uniknąć negatywnego scenariusza” – dodał Tusk, były polski premier.

W dalszej części stwierdził – “Chce permanentnego zwolnienia z cła, jeśli mamy omawiać liberalizację handlu UE potrzebuje jednolitego frontu w sprawie irańskiego porozumienia nuklearnego, “musimy to utrzymać” Trzeba chronić firmy europejskie przed decyzjami USA, ale także szukać sposobów rozwiązania irańskiego programu balistycznego i regionalnego.”

Aby się przygotować, Europa wyrównała własne cła na import amerykańskich towarów, w tym kultowe motocykle Harley-Davidson, niebieskie dżinsy i whisky bourbon, które na razie są nie aktywne i służą raczej jako karta przetargowa w dalszych rokowaniach.

Komisja Europejska, która prowadzi rozmowy handlowe dla bloku, otworzyła niedawno drzwi do “ograniczonej” umowy handlowej z USA, która obejmowałaby jedynie cła na produkty przemysłowe i rolne.

UE i USA rozmawiały już kilkakrotnie, aby rozwiązać konflikt od czasu ogłoszenia taryf po raz pierwszy w marcu.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here