Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) w obliczu konfliktu na linii USA-KanadaJeśli Kanada odmówi nałożenia ograniczeń eksportowych, Stany Zjednoczone ogłoszą w piątek o ponownym nałożeniu 10% taryf na aluminium z tego kraju. Taryfy zostaną wprowadzone od 1 lipca br. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.

Nałożenie ceł na Kanadę zaszkodzi amerykańskim producentom?

Donald Trump podpisał wcześniej w tym roku proklamację zwiększającą cła na pochodne produkty stalowe o dodatkowe 25% oraz na pochodne produkty aluminiowe o dodatkowe 10%, z których kraje takie jak Kanada i Meksyk zostały zwolnione. Amerykańska Izba Handlowa powiedziała, że ​​zdecydowanie sprzeciwiła się zgłoszonym przez administrację Trumpa planom ponownego nałożenia 10% ceł na import aluminium z Kanady w tym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Neil Herringtona, starszego wiceprezesa ds. Obu Ameryk w Izbie ponowne nałożenie ceł zaszkodzi amerykańskim producentom oraz będzie złą perspektywą w momencie wejścia w życie umowy USMCA, która będzie obowiązywać od 1 lipca i zastąpi poprzednią, ważną przez 26 lat umowę o współpracy Amerykańsko-meksykańsko-kanadyjskiej – oznajmił Bogusz Kasowski.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here