Naga MarketsDonald Trump wychwala w Davos swoje osiągnięcia gospodarczeSzwajcarskie Davos gości najbogatszych ludzi świata i polityki na 50. dorocznym Światowym Forum Ekonomicznym. Jest tam także obecny Donald Trump, który chwali się swoimi zasługami dla amerykańskiej gospodarki. Tymczasem, kurs dolara traci względem koszyka walut z indeksu DXY.

Prezydent USA przebywa w Davos, podczas gdy w Waszyngtonie, amerykański senat rozpocznie wysłuchanie stron procesie Donalda Trumpa, którego Izba Reprezentantów oskarża m.in. o nadużycie władzy. Oskarżyciele uważają, że w związku ze sprawą, Prezydent zasługuje na impeachment.

“Stany Zjednoczone kwitną”

W drodze na swoje wystąpienie w Davos, Trump powiedział dziennikarzom, że ​​proces o impeachment jest “tylko mistyfikacją” i “polowaniem na czarownice, które trwa od lat”.

Odnośnie gospodarki, prezydent USA stwierdził w przemówieniu, że jego kraj “znajduje się w okresie boomu gospodarczego, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział”.
“Ameryka dobrze się rozwija; Ameryka kwitnie i tak, Ameryka znów wygrywa jak nigdy dotąd” – mówił Trump.

Fed zbyt szybko podniósł stopy procentowe

Donald Trump nie omieszkał dopiec Rezerwie Federalnej mówiąc, że Fed zbyt szybko podniósł stopy procentowe i zbyt wolno je obniżył. To jednak nie powstrzymuje go od optymizmu wyrażanego słowami: “Widzę tak ogromny potencjał na przyszłość. Jeszcze nawet nie zaczęliśmy, bo liczby, o których mówimy, są ogromne. Czas na sceptycyzm minął.”

Zobacz też: Boris Johnson przegrywa w głosowaniach. Brakuje mu poparcia Izby Lordów

W swoim wystąpieniu, Trump mówił m.in. o korzyściach dla zwykłych ludzi jakie niesie za sobą gospodarcza potęga USA. Wezwał także światowych przywódców do łączenia sił w celu wzmacniania narodów, bezpieczeństwa, kultury i wolności i uczynić świat piękniejszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Dolar koryguje ostatni impuls wzrostowy

Kurs dolara względem walut z indeksu DXY koryguje dziś ostatni impuls wzrostowy, który zaprowadził notowania do poziomu 97,46. Najbliższe wsparcie, na którym cena może znaleźć oparcie wypada w okolicach 97,20. Istotny poziom w przypadku kontynuacji korekty stanowić może także linia trendu wzrostowego biegnąca od dołka z grudnia 2019 roku.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres 4-godzinny indeksu dolara (DXY) - 21.01.2020 r.
Wykres 4-godzinny indeksu dolara (DXY) – 21.01.2020 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here