Naga MarketsDonald Trump wielkim fanem dolara. Nie chcę, by kryptowaluty szkodziły USDonald Trump, były prezydent USA wypowiedział się na temat kryptowalut oraz represji chińskiego rządu na ten sektor. Trump mocno opowiada się za dolarem, a zatem nie jest zbyt przychylny cyfrowym aktywom, które mogłyby szkodzić USD.  

Trump opowiada się za silnym dolarem, a nie kryptowalutami

Były prezydent USA Donald Trump skomentował rosnącą popularność kryptowalut i represje chińskiego rządu w wywiadzie z Adamem Shapiro z Yahoo Finance, opublikowanym w poniedziałek.— Masz związek z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem. Jak myślisz, co zamierza Xi Jinping? I czy ta rozprawa z kryptowalutami jest dobra dla USA – zapytał Shapiro.

— Cóż, myślę, że [Xi Jinping] chce robić własną walutę, niezależnie od tego, czy jest to kryptowaluta, czy nie – odpowiedział Trump.

Niektórzy uważają, że działania chińskiego rządu przeciwko kryptowalutom stanowią pozytywną wiadomość dla USA.
— Decyzja Chin o ograniczeniu dostępu do kryptowalut stanowi doskonałą okazję dla amerykańskiego przywództwa w dziedzinie kryptowalutzauważył kongresman Patrick McHenry.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Komentując rosnącą popularność kryptowalut, Trump powiedział:
— Jednym z powodów, dla których musimy być bardzo ostrożni, jest to, że mamy teraz walutę, dolara. A ja jestem wielkim fanem dolara. Jestem wielkim fanem naszej waluty. Nie chcę, aby pojawiły się inne waluty i w jakikolwiek sposób szkodziły lub poniżały dolara.

Według Trumpa, pozycja dolara na razie pozostaje niezagrożona, chyba że USA zrobią „coś głupiego”. Problemem według byłego prezydenta USA, jest to, że kraj traci wiarygodność.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here