Naga MarketsKurs dolara wzrośnie po wyborach w USA? Donald Trump vs Joe Biden już 3 listopadaDo wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych zostały już tylko 3 tygodnie. Będą to wybory inne niż wszystkie poprzednie z uwagi na panującą na świecie pandemię koronawirusa. Strategowie rynku walutowego zastanawiają się czy reelekcja Trumpa, czy może zwycięstwo Bidena wzmocniłoby dolara. Zdania, co do tego są podzielone.

  • Po wyborach w 2016 roku dolar zyskiwał przez dwa miesiące
  • Wielu analityków spodziewa się, że tak będzie także po tegorocznych wyborach
  • Na kursy walut najważniejszy wpływ mają różnice w stopach procentowych

Wybory prezydenckie w USA już 3 listopada

Kiedy Donald Trump został wybrany na prezydenta USA w 2016 roku, indeks dolara zyskiwał w ciągu dwóch pierwszych miesięcy po wyborach.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Teraz wielu analityków spodziewa się, że historia się powtórzy, ale mają inne uzasadnienia dla wzrostu dolara. UBS Wealth Management twierdzi, że „czerwona fala” może wzmocnić dolara z powodu szybszego wzrostu gospodarczego. Barclays uważa natomiast, że będzie się to wiązało z popytem na bezpieczną przystań w postaci USD wynikającym z niepewności politycznej.

Z kolei Goldman Sachs przewiduje, że zwycięstwo Bidena osłabi dolara do 1,20-1,21 w stosunku do euro, podczas gdy reelekcja Trumpa zdoła utrzymać go na poziomie 1,18, mniej więcej zbliżonym do obecnego.

Analitycy Wells Fargo sugerują że wyższa przewaga Bidena w rzeczywistości wiąże się z silniejszym dolarem, najprawdopodobniej z powodu większego pakietu wydatków.

– Czytasz wszelkiego rodzaju prognozy, ale to co najwyraźniej wpływa na kursy walut, to różnice w realnych stopach procentowych – powiedział Dirk Thiels, szef zarządzania inwestycjami w KBC Asset Management.

Kurs dolara zyskuje dziś do euro

Po piątkowym wybiciu oporu w obrębie 1,1770 na parze walutowej EUR/USD, wczoraj widoczne było niezdecydowanie uczestników rynku. Na wykresie dziennym zarysowała się świeca z niewielkiem korpusem i długimi cieniami po obu stronach.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Dziś natomiast widzimy umocnienie kursu dolara w stosunku do euro i wybicie wczorajszych minimów na EUR/USD. Testowany jest poprzedni obszar oporu, który teraz może sprawdzić się w roli wsparcia. W przypadku skutecznego odbicia byki mogą kierować notowania do okrągłego poziomu 1,1900.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here