Naga MarketsDonald Trump ułaskawi założyciela Silk Road?Anonimowe źródła twierdzą, że prezydent Donald Trump jest zwolennikiem kampanii Free Ross i rozważa ułaskawienie założyciela Silk Road. W powyższej sprawie do obecnego mieszkańca Białego Domu apeluje matka Ulbrichta.

  • Donald Trump pod koniec swojej kadencji może jeszcze ułaskawić osoby, które dziś odsiadują wyroki. Ponoć rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta.
  • Ulbricht został zaaresztowany w 2013 r. Dwa lata później skazano go na dwa wyroki dożywocia. W odpowiedzi społeczność kryptowalut wystartowała z kampanią Free Ross.

Donald Trump pomoże założycielowi Silk Road?

Według The Daily Beast, ustępujący prezydent USA Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta, założyciela rynku w darknecie Silk Road.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że Ulbricht został aresztowany w 2013 roku i dwa lata później otrzymał dwa wyroki dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia warunkowego. W efekcie pomóc może mu tylko głowa państwa.

Anonimowe źródła, na które powołują się media, twierdzą, że kancelaria adwokacka Białego Domu analizowała już dokumenty związane ze sprawą Ulbrichta i że prezydent Trump został poinformowany o sytuacji.

Dwa źródła twierdzą, że Trump prywatnie wyraził współczucie dla Ulbrichta i rozważa jego ułaskawienie.

Matka Ulbrichta, Lyn, wyraziła już w mediach podziw dla reformy wymiaru sprawiedliwości Trumpa.

– Modlimy się i pozostajemy z nadzieją, że [prezydent Trump] okaże miłosierdzie Rossowi (…), zmieni wyrok (…) i da mojemu synowi drugą szansę na [dalsze] życie – mówiła.

Uwolnić Rossa!

Murem za Rossem stoi też społeczność kryptowalut. Mało tego, Jo Jorgensen, kandydat Partii Libertariańskiej w 2020 roku, prowadził kampanię na rzecz ułaskawienia Ulbrichta. Pozytywnie o założycielu Silk Road wypowiedział się np. Tim Draper, który jest zdania, że tak zdolne osoby powinny mieć drugą szansę.

Trump ma jednak tylko nieco ponad miesiąc na udzielenie ułaskawienia, bowiem prezydent elekt Joe Biden zostanie zaprzysiężony na urząd już 20 stycznia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here