Naga MarketsDonald Trump przez ostatnią dekadę prawie wcale nie płacił podatków w USADonald Trump nie płacił federalnego podatku dochodowego przez 10 z ostatnich 15 lat z powodu ogromnych strat biznesowych. Zapłacił jedynie 750 dolarów podatków federalnych w 2016 i 2017 roku, podał w niedzielę New York Times. Trump nazwał te wiadomości “fake newsami”.

  • Trump prawdopodobnie przez wiele lat nie płacił podatków
  • The Times legalnie pozyskał zeznania podatkowe prezydenta USA
  • To fake newsy – skomentował Trump

Symboliczne podatki Trumpa

The Times uzyskał dane o zeznaniach podatkowych z ponad dwóch dekad od Trumpa i jego organizacji biznesowej, ale nie obejmują one jego osobistych zeznań podatkowych za 2018 i 2019 rok. Więcej ustaleń dotyczących podatków obecnego prezydenta USA ma zostać opublikowanych w nadchodzących tygodniach.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

The Times poinformował również, że Trump ma do spłacenia setki milionów dolarów długu i nadal jest zaangażowany w trwający dekadę spór z Internal Revenue Service o zwrot podatku w wysokości 72,9 miliona dolarów, o który wystąpił po zgłoszeniu strat biznesowych. Podobno Trump może stracić ponad 100 milionów dolarów, jeśli przegra sprawę.

Trump w 2017 roku, tak naprawdę zapłacił więcej podatków zagranicznym rządom niż Stanom Zjednoczonym, ustalił The Times. Podatki od niego lub jego firm w wysokości 15598 dolarów trafiły do Panamy, kwota 145 400 dol. do Indii i 156824 dol. na Filipny.

Trump: To fake news

The Times oświadczył, że wszystkie dane zostały pozyskane legalnie. Zapisy nie ujawniają jednak pełnego zakresu bogactwa Trumpa, ani żadnych wcześniej niezgłoszonych powiązań z Rosją.

Prawnik Trump Organization oświadczył, że „większość faktów, jeśli nie wszystkie, wydaje się być niedokładna”, a konkretnie zakwestionował wysokość podatków zapłaconych przez Trumpa.

– To fake newsy. To całkowicie fałszywe wiadomości. Zmyślone. Fake – stwierdził Trump na niedzielnej konferencji prasowej w Białym Domu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here