Naga MarketsPo potwierdzeniu, że proponowany “kryptowalutowy” lunch z miliarderem Warrenem Buffettem jest nadal aktualny, teraz okaże się, czy weźmie w nim też udział prezydent USA Donald Trump. Organizatorem spotkania jest oczywiście Justin Sun z Tron.

W połowie lipca prezydent Trump po raz pierwszy w swojej karierze i odkąd mieszka w Białym Domu wypowiedział się nt. bitcoina. I nie były to słowa przychylne kryptowalucie i całej idei cyfrowych walut. W odpowiedzi Sun, CEO Tron, zaprosił polityka na lunch z Buffettem.

Sun ostatecznie musiała przełożyć spotkanie, powołując się na problemy zdrowotne dotyczące kamieni nerkowych.

Co stało za zmianą terminu?

W tym czasie pojawiły się jednak doniesienia, że ​​dyrektor generalny Tron miał kłopoty z chińskimi władzami z powodu nadmiernej autopromocji. Czy więc to było powodem zmiany terminu lunchu?

Głównym problemem dla takiego spotkania jest wybór czasu, który będzie odpowiedni dla wszystkich zaproszonych gości. Ostatnio starano się dopasować termin aż dwa miesiące.

Donald Trump a przełomowy lunch

Lunch może być zaś bardzo interesujący. Podobnie jak Buffett, Donald Trump nie jest fanem kryptowalut. W swoich tweetach z lipca prezydent USA oświadczył, że są one „oparte na powietrzu” i ułatwiają prowadzenie nielegalnej działalności.

W tym samym okresie sekretarz skarbu Steve Mnuchin stwierdził nawet, że gotówka nie jest tak wykorzystywana w nielegalnych działaniach jak bitcoiny, czemu przeczą oficjalne badania. Wykazują one, że dolar amerykański jest aż 800 razy częściej wykorzystywany do prania pieniędzy niż kryptowaluty.

Być może są to niektóre z argumentów, jakie Sun i jego grupa przyjaciół będą mieli nadzieję odeprzeć podczas lunchu.

Buffett, szef Berkshire Hathaway, od dawna wykazuje swoją wrogość w kwestii kryptowalut. Uważa, że są one tylko “trucizną na szczury” i faktycznie nie mają wartości. Atakuje też blockchain jako technologię.

Według inwestorów na rynku kryptowalut postawa Buffetta to pochodna jego ignorancji. Inni uważają, że jego ataki są wręcz ironiczne, biorąc pod uwagę wielomiliardowe oszustwa popełniane przez Wellsa Fargo – bank, którego udziałowcem jest właśnie Buffett. Max Keiser powiedział nawet, że „nie ma większego szczura niż Warren Buffett”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here