Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejW miniony piątek, na żądanie prezydenta USA, Donalda Trumpa odbyło się w Białym Domu spotkaniu z szefem Fed – Jerome Powellem. Obecny był tam także sekretarz skarbu Steven Mnuchin. Podczas drugiego, bezpośredniego spotkania, decydenci omawiali sytuację w gospodarce. Trump nie omieszkał sprzeciwiać się polityce pieniężnej prowadzonej przez Powella.

Protest przeciwko zbyt wysokim stopom procentowym

Kolejny rok będzie kluczowy dla prezydentury Trumpa, ponieważ będzie on starał się o reelekcję. Zależy mu na tym, by gospodarka rosła do rekordowych poziomów w czym niewątpliwie pomogłaby łagodniejsza polityka monetarna.

Jednym z elementów polityki pieniężnej są stopy procentowe, które według Trumpa są obecnie zbyt wysokie, zwłaszcza w porównaniu do konkurujących z USA krajów.

Prezydent USA protestuje przeciwko zbyt wysokim stopom procentowym Fed, dzięki którym dolar jest zbyt silny. Co za tym idzie, silny dolar szkodzi producentom oraz wzrostowi.

Ujemne stopy procentowe nie dla USA

Trump oprócz “protestu” przeciwko zbyt wysokim stopom procentowym, w jednym z tweetów opisał spotkanie z Powellem jako bardzo dobre i serdeczne. Omawiano na nim także ujemne stopy procentowe, inflację, luzowanie polityki pieniężnej, siłę dolara oraz jego wpływ na producentów, handel, itp.

Informacja rozmowie na temat ujemnych stóp procentowych przyczyniła się do osłabienia dolara. Jednakże zarówno Jerome Powell jak i inni decydenci Rezerwy Federalnej zgadzają się, co do opinii, że negatywne stopy procentowe (takie jak choćby w Japonii) nie byłyby odpowiednie w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: W 2020 roku wojna handlowa przeminie, uważa Goldman Sachs

Fed podkreśla także, że ​​ścieżka polityki monetarnej będzie całkowicie zależała od napływających informacji, które wpływają na perspektywy gospodarki. Ustalenia będą miały na celu wspieranie maksymalnego zatrudnienia i stabilnych cen, a decyzje będą podejmowane wyłącznie na podstawie dokładnej, obiektywnej i niepolitycznej analizy.

Para walutowa EURUSD testuje kluczowy opór

Notowania głównej pary walutowej umacniały się podczas wczorajszej sesji. W ramach wzrostów cena dotarła ponownie do poziomu 1,1073, który został przetestowany w roli oporu. Zamknięcie dnia miało miejsce pod wspomnianym wyżej poziomem, a zatem można uznać opór za obowiązujący. Dopóki sytuacja ta nie ulegnie zmianie, istnieje szansa na powrót kursu euro do dolara w kierunku kluczowego wsparcia przy 1,1000 – 1,0990. Alternatywnie, skuteczne wybicie oporu otwierałoby drogę do 1,1174.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych >>

Wykres dzienny pary walutowej EURUSD - 19.11.2019 r.
Wykres dzienny pary walutowej EURUSD – 19.11.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here