Naga Marketskarykatura krzyczącego trumpaDonald Trump zajmuje stanowisko przeciwko Deutsche Bank i  Capital One Financial, które miałyby upublicznić dane dotyczące finansów prezydenta USA. Dane finansowe miałyby dotyczyć prywatnych finansów Trumpa, a także działalności gospodarczej i zeznań podatkowych.


Donald Trump wzywa obie instytucje do zablokowania wezwań, których żądają demokraci. Jego zdaniem ma to charakter czysto polityczny i nikomu do niczego nie jest potrzebne. W swoim oświadczeniu Demokratyczni Przedstawiciele Kalifornii – Adam Schiff i Maxine Waters twierdzą jednak, że Trump wielokrotnie stosował procesy sądowe by zastraszać ludzi i im grozić, czas aby teraz poczuł się jak oni.

Zobacz również: Donald Trump chce, żeby Fed obniżył stopy procentowe

Trump potrafi się jednak bronić

Donald Trump napisał na swoim twiterze, że podobnego typu akcje nie mają sensu, Za przykład przytoczył sprawę Raportu Muellera, który kosztował podatników ponad 40 milionów dolarów, i niczego nie dowiódł.

Dodatkowo prezydent jest chroniony przez prawo. Żaden artykuł nie wymaga od niego, a także poprzednich kandydatów, aby Ci mieli przedstawić swoje zeznania podatkowe. Jest to jedynie możliwość, którą niektórzy poprzednicy wykorzystywali, jednak nie ma ustawowego prawa, które nakazywałoby to zrobić. Trump twierdzi, że zeznania podatkowe są jego prywatną własnością. Do tej pory 34 kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta odmówiło wydania swoich zeznań podatkowych.

Zobacz także: Donald Trump coraz wyżej na liście najbogatszych. Awansował o 51 oczek


Więcej na temat sytuacji w USA, w tym także pozwu Donalda Trumpa przeciwko Deutsche Bank  i Capital One Financial, możesz dowiedzieć się z ostatniego programu “Today in USA” prowadzonego przez Bogusz Kasowskiego i Jan Kotowskiego na antenie Comparic24.TV.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here