Naga MarketsDonald Trump - nie będzie szybkiej umowy z ChinamiDonald Trump ponownie psuje nastroje na rynku akcji. W swojej ostatniej wypowiedzi stwierdził, że nie widzi potrzeby aby śpieszyć się w sprawie negocjacji z Chinami. Ponadto wskazał, że niewykluczone jest nawet wstrzymanie się z podpisaniem porozumienia do czasu wyborów w 2020 roku. 


Kurs dolara traci po słowach Donalda Trumpa

Aktualna sytuacja zwiększa więc ryzyko na to, że zapowiedziane na 15 grudnia opłaty celne wejdą w życie (mają one dotyczyć między innymi smartfonów czy tabletów). Nastroje na rynku akcji uległy wyraźnemu pogorszeniu, natomiast na rynku walutowym widać wyraźne osłabienie dolara w stosunku do jena. Obecna sytuacja nie wskazuje na szybkie porozumienie pomiędzy USA, a Chinami, dopięcie pierwsze fazy umowy handlowej w tym roku wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

Z powodu ostatnich doniesień, kurs dolara do jena spadł poniżej średniej SMA100. Jeżeli cena szybko nie wróci poniżej, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku wsparcia przy poziomi 108,30. Kluczowym oporem w długim terminie pozostaje natomiast dopiero strefa przy 109,45.

Wykres USDJPY
USDJPY interwał H4

Zobacz także: DAX blisko 400 punktów w dół w poniedziałek, Trump ponownie psuje nastroje 

Indeksy giełdowe również pod presją

Reakcję widać także na rynku akcji. Kontrakty na europejskie, jak i amerykańskie indeksy giełdowe wyraźnie ruszyły w dół. Niemiecki DAX ruszył 80 pkt w dół, a kontrakt na S&P500 znalazł się poniżej wczorajszych minimów. Jak widać nastroje nie są zbyt optymistyczne, wszystko wskazuje na to, że zbliżające się otwarcie sesji w USA będzie negatywne. Jeżeli obecny sentyment się utrzyma, istnieje szansa na ruch w kierunku dolnego ograniczenie układu Overbalance (czerwone prostokąty), który jest największą korektą w całym ruchu wzrostowym, trwającym od początku października. Trzeba jednak pamiętać, że główna tendencja pozostaje w ostatnim czasie wzrostowa, dopiero zanegowanie poziomu 3080 pkt będzie synalem do większej przeceny. Niemniej patrząc na ostatnie doniesienia, pogłębienie przeceny wyprzedaży wydaje się scenariuszem bardziej prawdopodobnym.

Wykres SP500
US500 interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here