Naga MarketsDonald Trump padł ofiarą hakerów. Prosili o datki w kryptowalutachHakerzy ponownie zaskoczyli. Witryna internetowa kampanii prezydenta Donalda Trumpa została wczoraj na krótko zhakowana. Przy okazji pojawił się wątek kryptowalut. Osoby ze sztabu Trumpa twierdzą, że nie ujawniono żadnych poufnych danych.

  • Strona www Trumpa została zaatakowała przez hakerów.
  • Hakerzy twierdzili, że mają dosyć fake newsów prezydenta.
  • Prosili też o datki w monero.

Hakerzy przejęli witrynę Donalda Trumpa

Tuż po 19:00 EST, zakładka Informacje na witrynie kampanii prezydenckiej Trumpa wyświetlała komunikat :

„Ta witryna została zajęta. Świat ma już dość fake newsów rozpowszechnianych codziennie przez prezydenta Donalda Trumpa”.

Wkrótce potem witryna powróciła do normalnego działania, ale nie jest nadal jasne, w jaki sposób hakerzy uzyskali do niej dostęp.

Oszuści twierdzili, że mają dostęp do informacji potwierdzających to, że władze były zaangażowane w stworzenie koronawirusa i współpracują z zagranicznymi podmiotami, aby manipulować wynikami wyborów. Nie przedstawili jednak samych dowodów na postawione przez siebie tezy.

W wiadomości zawarto też dwa adresy z sieci kryptowaluty monero. Hakerzy prosili internautów o wpłacenie środków na ich portfel.

O co chodzi w aferze?

Nie jest jasne, czy za hackiem faktycznie stoją cyberprzestępcy, czy to działanie stricte polityczne. Forbes zauważa, że “gramatyka [używana] w komunikacie wskazuje na hakerów, których pierwszym językiem nie jest angielski”.

Wcześniej tego wieczoru strona kampanii Trumpa została zaatakowana i współpracujemy z organami ścigania w celu zbadania źródła ataku. Dane wrażliwe nie były narażone, ponieważ żadne z nich nie są w rzeczywistości przechowywane na witrynie  – powiedział Forbesowi Tim Murtaugh, dyrektor ds. komunikacji Trumpa.

Włamanie przypomina niesławny hack, jaki miał miejsce na Twitterze w lipcu, w którym hakerzy uzyskali dostęp do dziesiątek kont VIP-ów – w tym Joe’ego Bidena. Celem powyższego było promowania pewnego scamu działającego na rynku kryptowalut. Chociaż włamanie dotknęło niektórych z najpotężniejszych ludzi na świecie, hakerami były bardzo młode osoby. Zostały ich zatrzymane przez służby USA.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here