Naga MarketsDonald TrumpPodczas dzisiejszego wystąpienia na konferencji w Sintrze, Mario Draghi zapowiedział chęć luzowania polityki pieniężnej EBC, co wpłynęło m.in. na osłabienie euro względem dolara. Do wypowiedzi Prezesa EBC odniósł się Prezydent USA – Donald Trump.

Euro znalazło się ponownie pod presją podażową w związku z dzisiejszymi wypowiedziami Prezesa EBC: Draghi powiedział, że jeśli perspektywy się nie poprawią, dodatkowe działania będą konieczne, a dalsze obniżki stóp procentowych są jednym z narzędzi. Dodał, że wciąż jest przestrzeń do rozszerzenia programu skupu aktywów (QE), a ograniczenia programu są specyficzne dla nieprzewidzianych okoliczności, jakie mogłyby nastąpić (a zatem nie chodzi o ograniczenia prawne). Ryzykiem dnia był gołębi wydźwięk wystąpienia Draghiego i wydaje się, że tym razem Draghi spełnił oczekiwania” – komentuje Konrad Białas, analityk TMS Brokers.

Zobacz też: Elon Musk informuje o usunięciu Twittera, a Tesla zyskuje na giełdzie

Potencjalne luzowanie polityki pieniężnej w strefie euro, które stanowi odpowiedź zagrożenia związane z wojną handlową nie spotkała się z aprobatą Donalda Trumpa.

Trump komentuje na Twitterze

Na reakcję Donalda Trumpa odnośnie wypowiedzi Draghiego nie musieliśmy długo czekać. Ten bowiem wykorzystał Twittera, by tam zamieścić wpis:

Według Trumpa, luzowanie polityki monetarnej, a w efekcie osłabienie wspólnej waluty sprawia, że niesprawiedliwie łatwiejsze stanie się konkurowanie ze Stanami Zjednoczonymi. Prezydent USA powiedział, że także Chiny oraz inne kraje uciekają się do takich środków.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Euro do dolara stabilnie pod 1,12

Notowania euro do dolara zniżkują dziś od szczytu do dołka o ponad 60-pipsów, a zatem zrealizowały średni dzienny zasięg z ostatnich 10-dni. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs EURUSD kilkukrotnie testował poziom 1,1200 jako nowy opór i jak na razie, ten cały czas sprawdza się w swej roli. Kolejnym celem po wybiciu nowych minimów mogą być okolice 1,1160.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres M30 - 18 czerwca 2019
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres M30 – 18 czerwca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here