Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejDonald Trump umocnił we wtorek kurs dolara chociaż nie powiedział nic, czego rynek do tej pory nie wiedział. Główną gwiazdą sesji środowej pozostaje jednak dolar nowozelandzki, który rośnie o ponad 1% po decyzji RBNZ w sprawie stóp procentowych. Jak na razie jest to najsilniejszy jednodniowy wzrost wartości waluty od ponad roku. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


Kurs dolara testuje miesięczne maksima – Trump zapewnia, że ugoda ws. umowy handlowej coraz bliżej

We wtorkowy wieczór Donald Trump przemawiał podczas forum ekonomicznego w Nowym Jorku, gdzie inwestorzy czekali z niecierpliwością na komentarze dotyczące przyszłości wojny handlowej z Chinami. Prezydent USA zapewniał, że ugoda w sprawie pierwszej fazy porozumienia jest coraz bliżej i powinna zostać wkrótce zawarta. Nie omieszkał jednak wytknąć Chinom manipulacji własną walutą w celu zwiększenia konkurencyjności lokalnego eksportu na tle amerykańskiego.

W ostrych słowach Trump krytykował również działania Rezerwy Federalnej. Jeszcze parę miesięcy temu twierdził, że ta powinna ciąć stopy, a gdy wreszcie rozpoczęła proces ich ograniczania to jest zdania, że robi to zbyt szybko i zbyt głęboko zmniejszając potencjał lokalnej giełdy o 25%.

Indeks dolara mierzący jego relatywną siłę do ważonego koszyka walut zyskuje na tle tych doniesień i testuje najwyższe poziomy od miesiąca. W efekcie kurs euro przesuwa się w stronę poziomu 1,10 USD.

Dolar nowozelandzki rośnie najsilniej od roku, pomaga decyzja RBNZ

Reakcja NZD na decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych pokazuje, że oczekiwania rynkowe są zdecydowanie silniejsze od realnych akcji instytucji finansowych. Inwestorzy wyceniali bardzo mocno obniżkę stóp o 25 punktów bazowych, RBNZ utrzymał jednak główną stopę na niezmienionym poziomie, w efekcie czego NZD/USD odbijał od lokalnych minimów i zyskuje ponad 1% w trakcie środowego przedpołudnia.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here