Naga Marketsusa europa unia europejskaPrezydent USA Donald Trump przygotowuje się do rozmów handlowych z Unią Europejską i ma nadzieję, że uda im się zawrzeć „wielką umowę handlową”. W tym samym czasie szefowa Komisji Europejskiej wezwała strony do wykorzystania ich podobieństw w miarę postępów negocjacji. Kurs pary EURUSD konsoliduje we wtorek nieznacznie poniżej poziomu 1,11 USD.


Europa i USA to starzy przyjaciele o wspólnych fundamentach

– Umowa między nami, a zasadniczo Europą jest czymś, co wszyscy chcemy być w stanie doprowadzić pomyślnie do końca. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen jest znana jako bardzo trudna negocjatorka, co jest dla nas złą wiadomością, ponieważ będziemy rozmawiać o wielkiej transakcji handlowej – powiedział Trump dziennikarzom we wtorek w Davos w Szwajcarii.

Spotkanie z przewodniczącą KE ma miejsce po tym, gdy prezydent Emmanuel Macron i Trump uzgodnili w poniedziałek rozejm w sporze dotyczącym podatków cyfrowych, co oznacza, że ​​ani Francja, ani USA nie będą nakładały w tym roku taryf karnych.

Von der Leyen oznajmiła, że USA i UE „nigdy nie powinny zapominać” o swojej „długiej historii wspólnego fundamentu”.

Nasze gospodarki to sieć kontaktów biznesowych, licznych przyjaźni, wymiany młodzieży, nauki, kultury od ponad 70 lat, więc Amerykanie i Europejczycy są dobrymi przyjaciółmi. Mamy ważne kwestie do omówienia i będziemy negocjować – powiedziała.

USA i Chiny podpisały 15 stycznia umowę handlową, która przewiduje wzrost importu amerykańskich towarów i usług o 200 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat, z zastrzeżeniem tego, co Chiny określiły jako warunki rynkowe. Zobowiązanie narodu azjatyckiego do zwiększenia importu z USA może w przyszłości kosztować UE około 11 miliardów dolarów, zgodnie z badaniem Instytutu Gospodarki Światowej w Kilonii.

Zdaniem autorów badania, Sonali’ego Chowdhry’ego i Gabriela Felbermayra, Niemcy i Francja zostaną szczególnie dotknięte różnicami w handlu na linii USA-Chiny. Największe negatywne skutki dla UE spodziewane są w obszarach takich jak samoloty, pojazdy, maszyny przemysłowe i medyczne, farmaceutyki czy produkty rolne.


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS

Kurs euro konsoliduje poniżej 1,11 USD

Notowania najpopularniejszej pary walutowej EURUSD pozostają w trendzie spadkowym od początku 2020 roku i dziś ponownie znalazły się poniżej poziomu 1,11. Dalsza deprecjacja euro powinna zaprowadzić cenę w rejon wzrostowej linii trendu, a jej przebicie znacznie zwiększyłoby presję sprzedających z celem na listopadowy dołek 1,0990. Z drugiej strony dopiero trwałe przebicie zeszłotygodniowego maksimum 1,1170 otworzyłoby drogę do lokalnego poziomu oporu 1,1250 z celem na październikowy szczyt 1,14.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here