Naga Markets
Amerykańskie akcje toną! Koronawirus skłania Donalda Trumpa do ograniczenia podróży z EuropyDonald Trump nie spełnił swoich obietnic odnośnie wsparcia Amerykanów w walce ze skutkami epidemii koronawirusa. Nadal chce jednak walczyć z rozprzestrzenianiem się choroby w czym pomóc ma ograniczenie dla podróżujących z Europy do USA. Kontrakty terminowe na indeks S&P 500 tracą dziś około 4,5% zapowiadając znaczne osunięcia na otwarciu sesji amerykańskiej.


Nowe zarażenia w USA mają swe źródło w Europie, uważa Trump

Donald Trump oświadczył, że podróże z Europy do Stanów Zjednoczonych zostaną znacznie ograniczone przez 30 dni, licząc od piątku 13 marca. Celem administracji Trumpa jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczenia podróży nie dotkną jedynie obywateli Wielkiej Brytanii.

“Unia Europejska nie podjęła takich samych środków ostrożności i nie ograniczyła podróży z Chin i innych zapalnych miejsc. W rezultacie duża liczba nowych skupisk wirusa w Stanach Zjednoczonych rozprzestrzeniła się przez podróżnych z Europy” – powiedział Donald Trump.

Zobacz też: “2020 powinien być dobrym rokiem dla rynku akcji w Polsce” – uważa Michał Stanek z QValue

Po wystąpieniu prezydenta USA głos zabrał sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Chad Wolf i wyjaśnił, że administracja wstrzymuje wjazd większości cudzoziemców, którzy przebywali w jednym z 26 krajów europejskich w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ograniczenia mają dotyczyć jedynie ludzi, a nie towarów, co sugerował wcześniej Trump.

Włochy zamykają sklepy i restauracje

Koronawirus, którego epidemia w Europie najbardziej dotknęła Włochy sprawił, że kraj zdecydował się na zamknięcie wszystkich sklepów z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek itp. sklepów do 25 marca. Zamknięte zostaną restauracje i bary, które zwykle tętnią życiem. Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział, że fabryki nadal mogą działać, ale przy zachowaniu “środków ostrożności”.

We Włoszech odnotowano już ponad 12 tysięcy przypadków osób zarażonych koronawirusem. Według danych ze środy 12 marca, epidemia pochłonęła tam 827 istnień.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Amerykańskie akcje kontynuują wyprzedaż

Po wtorkowym odbiciu na kontraktach terminowych na indeks S&P 500, wczoraj na rynek powróciły niedźwiedzie. Kurs zamknął się na poziomie najniższym od ponad roku, a dziś wyprzedaż jest kontynuowana. Przed godziną 9. spadki sięgały blisko 4,5% sugerując osunięcia po otwarciu notowań na Wall Street. Minima sesji znalazły się w pobliżu poziomu 2600 punktów, który rozciąga się w okolice 2630 tworząc strefę wsparcia.

Wykres dzienny kontraktów terminowych na indeks E-mini S&P 500 - 12 marca 2020 r.
Wykres dzienny kontraktów terminowych na indeks E-mini S&P 500 – 12 marca 2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here