Naga MarketsDonald TrumpDonald Trump w chwili obecnej jest najbardziej wpływową osobą, jeśli chodzi o jego oddziaływanie na zmienność na rynku walutowym i akcyjnym, twierdzi Maciej Leściorz z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków emitowanym 23 sierpnia 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na znaczenie prezydenta USA w działaniach niezależnej instytucji jaką jest Rezerwa Federalna. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Donald Trump wpływa na „niezależną” politykę Fedu?

Widać faktyczne naciski na politykę monetarną w teorii niezależnego Fedu, który jest instytucja apolityczną. Jednak można mieć pewne podejrzenia, iż krytyka Fedu przez Trumpa w jakimś stopniu wpływa na tę instytucję. Z kolei mamy w dalszym ciągu kwestię nieuregulowanego konfliktu handlowego USA i Chin. Z jednej strony pojawia się informacja, iż Donald Trump zadecydował o wprowadzeniu ceł na wszystkie produkty, co wywołało gigantyczne spadki na rynku akcyjnym, a tak naprawdę dwa tygodnie później rząd amerykański informuje, że jednak plany ulegają zmianie – oznajmił Maciej Leściorz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURUSD – wybicie dołem z konsolidacji otwiera drogę dalszym spadkom
Następny artykułInwestorzy z niepokojem obserwują słabość polskiego złotego
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here