Naga MarketsDonald Trump z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19! Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował w piątek w nocy, że on i jego żona mają pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Oznacza to, że pomimo trwającej kampanii wyborczej para prezydencka będzie musiała odbyć kwarantannę.

  • Donald Trump prawdopodobnie został zarażony przez swoją współpracowniczkę.
  • Ekspert ANZ uważa, że początkowa reakcja rynku był odruchowa.
  • Naoya Oshikubo sądzi, że Trump może zaostrzyć swoje stanowisko wobec Chin.

Odruchowe spadki na rynku

Biały Dom natychmiast rozpoczął dochodzenie, aby wyjaśnić w jaki sposób POTUS mógł zostać zarażony. Szybko ustalono, że we wtorek podczas podróży Air Force One, Trump miał kontakt ze swoją doradczynią polityczną Hope Hicks, u której zdiagnozowano COVID-19.

Dzisiaj wieczorem, Pierwsza Dama i ja przeszliśmy pozytywnie test na COVID-19. Natychmiast rozpoczniemy naszą kwarantannę i proces powrotu do zdrowia. Przejdziemy przez to RAZEM – napisał na Twitterze Trump.

Zobacz również: UE wchodzi na drogę prawną przeciw Wielkiej Brytanii. Funt mocno w dół

Rynki reagują spadkami na informację o zarażeniu Trumpa, a kontrakty terminowe na S&P 500 traciły w pewnym momencie 1,8%. Khoon Goh, analityk ANZ, ocenia, że jeżeli kwarantanna nie zmieni drastycznie przebiegu kampanii giełda dalej pozostanie skupiona na samych wyborach.

Na tym etapie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby stwierdzić, jak może to wpłynąć na wynik wyborów. Rynki wyprzedały się w odruchowej reakcji na wiadomości, co jest zrozumiałe. Dolar był początkowo kupowany, ale od tego czasu został już wyprzedany. Wyobrażam sobie, że tak długo, jak prezydent i pierwsza dama będą w dobrym stanie, te ruchy rynkowe będą się rozwijać. – mówi w rozmowie z Reutersem Goh.

Plus500

Kwarantanna Trumpa może zwiększyć szanse Bidena

Naoya Oshikubo, starszy ekonomista w Sumitomo Mitsui, obawia się natomiast zaostrzenia kursu prezydenta USA wobec Chin, które już wcześniej były przez niego regularnie oskarżane o spowodowanie pandemii.

Trump pozostawał w sondażach za Bidenem i najwyraźniej nie udało mu się zmniejszyć luki po pierwszej debacie, która jest najważniejszą z trzech debat. Podejrzewam, że rynki będą skłaniać się ku poglądowi, że Biden prawdopodobnie wygra wybory. Obawiam się, że Trump stanie się jeszcze bardziej agresywny wobec Chin po tym, jak sam zaraził się wirusem, ponieważ odnoszę wrażenie, że brytyjski premier Boris Johnson stał się bardziej antychiński po tym, jak miał COVID-19. – powiedział agencji Reutera Oshikubo.

W czwartek dolar osłabia się w stosunku do funta, tracąc 0,33%, a kurs GBP/USD wynosi 1,2927. Inną sytuację oberwujemy w przypadku EUR/USD, gdzie od rana amerykańska waluta zyskuje 0,14%, a kurs pary utrzymuje się w okolicach 1,1728.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu osatnich 4 miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here