Naga MarketsS&P 500 spadł poniżej 3000 pkt., gdy Trump grozi Chinom ws. HongkonguAdministracja Donalda Trumpa rozważają szereg sankcji mających na celu ukaranie Chin za ich działania w stosunku do Hongkongu. Prezydent USA rozważa nawet czy nie ogłosić światu, że poprzednia kolonia straciła autonomię od Pekinu. Para USD/CNY wzrasta czwartą sesję z rzędu docierając do poziomu 7,15, niedaleko szczytu z 2019 roku, a indeks S&P 500 zakończył wtorkową sesję poniżej 3000 punktów.

  • Trump może skoczyć rynki pod koniec tygodnia
  • Atak na Chiny może odbić się czkawką Stanom Zjednoczonym
  • Konflikt dwóch mocarstw hamuje apetyt na ryzyko

USA wprowadzą nowe sankcje na Chiny jeszcze w tym tygodniu?

W ubiegłym tygodniu Chiny ogłosiły projekt ustawy o bezpieczeństwie narodowym dla Hongkongu, co zdaniem krytyków poskutkuje naruszeniem wolności miasta. Nowe prawo ma na celu zakaz secesji, obalenia władzy państwowej, działań terrorystycznych i ingerencji zagranicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Departament Skarbu USA rozważa nałożenie kontroli na transakcje i zamrożenie aktywów chińskich urzędników i przedsiębiorstw by powstrzymać wdrażanie nowego prawa bezpieczeństwa narodowego, które ograniczy prawa i wolność obywateli Hongkongu. Rozmowy są na razie w toku i nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, czy i jak zastosować sankcje. Rzeczniczka Departamentu Skarbu odmówiła komentarza.

Prezydent Donald Trump, zapytany we wtorek o możliwe sankcje w Białym Domu, powiedział, że jego administracja „coś robi”, co zostanie ujawnione w dalszej części tygodnia.

To coś, o czym usłyszycie przed końcem tygodnia – powiedział Trump.

Departament Stanu ma poświadczyć autonomię Hongkongu zgodnie z ustawą o prawach człowieka i demokracji w Hongkongu, którą Trump podpisał w zeszłym roku – a negatywne rozstrzygnięcie może sprawić, że USA ponownie rozważą wprowadzenie specjalnego statusu handlowego dla Hongkongu.

Kolejny atak na Chiny to strzał w kolano dla USA?

pięści chiny usaAdministracja Trumpa znajduje się pod zwiększoną presją ze strony republikanów i demokratów w Kongresie, aby stanowczo zareagowała na chińskie plany przejęcia większej kontroli nad Hongkongiem. Jednak USA nie do końca są pewne czy chcą ponownie atakować Chiny, ponieważ wszelkie surowe kary wymierzone w Pekin prawdopodobnie zaszkodzą zarówno Hongkongowi, jak i USA. Pekin wielokrotnie ostrzegał USA, aby nie ingerowały w to, co uważa za sprawę wewnętrzną.

Tim Summers uważa, że groźby ze strony USA nie powstrzymają Chin przed wprowadzeniem w Hongkongu ustawy o bezpieczeństwie narodowym.

Nie, to nie zadziała, nie zmieni ogólnego podejścia Chin do Hongkongu […] z pewnością nie zmieni to podejścia do ustawodawstwa dotyczącego bezpieczeństwa narodowego – powiedział CNBC Tim Summers, starszy konsultant w brytyjskim think tank, Chatham House.

Ostatnie wiadomości ograniczyły wzrost na rynkach akcji, co spowodowało, że S&P 500 spadł do minimów wczorajszej sesji zamykając się poniżej psychologicznej bariery 3000 punktów.

Kurs S&P 500 na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs S&P 500 na interwale tygodniowym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here